CSED! Segítene valaki? :)

Figyelt kérdés

Első gyermekemet várom. Csed összegének számításával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.


Szeptember 5re vagyok kiírva. A Csedet szeretném 28 nappal korábbi időponttól igényelni majd. Július-augusztusban várhatóan már táppénzen leszek.


A 2023 novemberi illetményalapomban van "jutalom" amit decemberben utaltak ezt szeretném ha számolnák a csed összegének megállapításakor.


Kérdésem, hogy ez így beleszámolódna? Ha jól tudom a tp idejét átugorják.



jan. 29. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ezt a HR osztályotoktól kérdezd, mert cégenként változó mi jár csed alatt és mi nem. Én júliusra vagyok kiírva, nekem a főnököm javasolta hogy nekik írjak, mert még ő se tudta pontosan megmondani és onnan küldtek egy részletes tájékoztatót
jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz előtti időszakban keresnek 180 bérezett napot és azt átlagolják
jan. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha augusztusban igényled akkor május 31-től visszafelé keresik a 180 bérezett napot (naptári napot). Ha a május 31-et megelőző 180 napban nem leszel táppénzen akkor a november pont nem fog már számítani.

(Az mindegy hogy decemberben utalták az számít melyik hónapra számfejtik)

jan. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseriteni, de szerintem sehogy nemfog kijönni, hogy a jutalom is beleszámolódjon, ha Júliusban mész táppénzre.
jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából ma tudtam meg, hogy ez novemberi bérszámfejtésben volt. Meglepett mert december közepe táján kaptunk róla értesítés, hogy kapunk egyáltalán és utána is utalták, ezért azt gondoltam decemberi... :/ de akkor így jártam 😅

jan. 29. 18:01
 6/7 anonim ***** válasza:

"A 2023 novemberi illetményalapomban van "jutalom" amit decemberben utaltak ezt szeretném ha számolnák a csed összegének megállapításakor."


Ha az utolsó aktív munkával töltött 180 napodban van, beleszámítódik. Nekem ez nyomta fel a CSED-emet.

jan. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdemes utána számoltatni szakemberrel, mert olyan apróságokon múlhat, minthogy hónap utolsó napjától vagy táppénzen, vagy a következő hónap első napjától. Alapvetően, ha már csak nagyon a végén mész táppénzre:

"Amennyiben az igénylő a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik a jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában 180 naptári napi jövedelemmel, akkor csecsemőgondozási díj naptári napi alapját ezen 180 napi jövedelem figyelembevételével kell megállapítani, ha a biztosítási idő folyamatos."

Az sem mindegy, hogy valóban kihúzod szeptemberig, vagy megszülsz már augusztusban.

Node a fenti kérdésben ebben a kontextusban a novemberi béred már biztosan nem számít. Azzal lehet esetleg játszani, hogy mikor mész el táppénzre, úgy még éppen van rá mód, ha jól számoltam fejben.

jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!