Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha felmondok kapok CSEDET/GYED...

Ha felmondok kapok CSEDET/GYEDET ÉS GYEST?

Figyelt kérdés
ápr. 5. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor fogsz szülni?
ápr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, mikor mondasz fel.


Ha a jogviszony megszűnését követő 42 napon belül szülsz, csedre jogosult lehetsz (nincs infó az előzetes biztosítási idődről), viszonyt gyedre nem, csak gyesre a csed után.

Álláskeresésisre is jogosult lehetsz, ha álláskeresési alatt szülsz, akkor egy napigpárhuzamos az álláskeresési és a csed, ezért jár a gyed is (de ugye itt is feltétel a 365 nap, amit nem tudunk, megvan-e).


És lehetne tovább ragozni, csak infó nélkül nem érdemes.

ápr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 babyboom567 ***** válasza:
100%
De miért mondanál fel terhesen?
ápr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Na ez számomra is egy nagy kérdőjel, hogy valaki miért akar felmondani terhesen. A világ leghülyébb elképzelése
ápr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit konkrétabban is írhatnál.

Mióta dolgozol ott, mikor akarsz felmondani, mikortól vagy jogosult a csed-gyedre... Na meg mi az oka a felmondásnak?!

ápr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Miért is mondanál fel?

Egy újabb idióta munkáltató aki próbál rábeszélni vagy mi?

Magadtól meg miért tennéd?

ápr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, írhattam volna több infót is..

Nem én akarok felmondani egy ismerősöm.

Egy általános kérdésnek szántam volna, hogy ha valaki felmond a munkahelyén, ugyanúgy kapja ezeket?

ápr. 5. 12:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig karcsú az infó :D


De általánosságban:

Ha felmond, onnantól kezdve a tp-t felejtse el. Szülésig semmi ellátást nem kap.

Szülés után pedig csak azalanyi jogon járó gyes jár, kemény 25ezer ft.


A csed/ gyed feltétele, hogy az igénylés idején (vagy maximum azthiszem 42 napon belül) fennálló jogviszonya legyen.


Tehát ha felmond, akkor nem, nem járnak ezek.

ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8 vagyok.

Viszont, ha a gyed folyósítása alatt mond fel, bár nem értem valaki miért tenne ilyet, akkor jár továbbra is passzív alapon.

ápr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!