Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyet-et igényelhetek ha lejár...

Gyet-et igényelhetek ha lejár a Gyes-em?

Figyelt kérdés

Jelenleg Gyes-en vagyok, sajnos a munka lehetőségek itt a környékünkön egyenlőek a nullával, nemsokára lejár a gyesem, nemrég megözvegyültem, de nekem csak egy gyermekem van?

Vagy alapfeltétel a min. 3 gyermek?



2012. ápr. 15. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A törvény szerint: Ki veheti igénybe a gyermeknevelési támogatást?

A gyermeknevelési támogatást az a szülő, nevelőszülő vagy gyám veheti igénybe, aki saját háztartásban három vagy több kiskorút nevel. A támogatás a legfiatalabb gyermek harmadik életévétől nyolcadik életévének betöltéséig jár.


Alapfeltétel a 3 gyerek.

2012. ápr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát sajna tényleg csak munkanélkülire mehetsz gyes után, mert gyet csak 3 gyerektől vehető igénybe.De ha nemrég megözvegyültél azután is kell kapnod 1 évig valamit.Nem?Meg ott az árvasági és az egyedülálló anyaként igényelhető családi.Özvegyinél 1 évig kapják a feleségek a férjük fizuja felét.....Régen legalábbis így volt:))
2012. máj. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A munkanékülire elmehetek de azzal sokra nem megyek, azért gondoltam a gyet-re míg nem találok valami melót. Az özvegyim már lejárt, de nem a férjem fizujának a felét kaptam(szép is lett volna),hanem a haláláig bedolgozott évek alatt kapott fizujából számolták ki mennyi nyugdíjat kapott volna és annak a 30%-át kaptam én egy évig. Az emelt családi sem sokkal több mint a normál, és a fiam a minimum árvaságit kapja mert még a nekem kiszámolt özvegyi fele azt sem érte volna el.

Így csak reménykedem, hogy találok valami munkát(akármit) és nem kerül veszélybe a megélhetésünk és a házunk. Mert jelenleg sem tudunk otthon lakni, mivel a kettőnk "jövedelméből" csak a ház törlesztő jön ki és még akkor ott a rezsi+ egyéb költségek.

2012. máj. 4. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!