Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek jár gyed? Passziv...

Merrrr kérdése:

Szerintetek jár gyed? Passziv gyeden vagyok de jön a kistesó és szeretnék a második pici után is gyedet kapni de azt hallottam hogy igy nem jár. Hogyan érhetném el hogy kapjak gyedet?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Passzív gyed nem számít biztosítási időnek így passzív gyed után nem mehetsz a következő babával gyed-re csak gyesre.
2013. ápr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ha valaki bejelentene a szülés idejére akkor járna ujra gyed a második után?És az igaz hogy az elmult 2 évben 365 nap munkaviszonynak meg kell lenni?A passziv gyed munkaviszonynak számít?
2013. ápr. 6. 14:33
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem nem számít annak passzív gyed, az nélkül kell meglennie.

Bejelenthet de az kinek éri meg, havi 45-50. ezres járadékot kell fizetni.

2013. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem jár majd a GYED a másodiknál!

Ha bejelentenek, akkor havi 50.000 járulékot kell magad után fizetni minimum fél évig!!!!

2013. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Járni fog a gyed,ha lemondod a passzív gyedet.Bemész a munkaügyibe regisztráltatod magad.Az a lényeg,hogy a szüléskor munkanélküli ellátásban részesülj!

Igényeld meg a tgyas-t,majd újra munkanélküli 1-2 napig,...aztán gyedet!!!

2013. ápr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Munkanélküli összesen 3.hónapig jár, azzal nem sokra megy.
2013. ápr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Deeee,sokra megy a munkaugyivel,mert csak a szülés napján kell,hogy munkanélkülin legyen!!!

Az aktív viszonynak számít,nem úgy,mint a psűasszív gyed(ami után nem járna sem a tgyas,sem a gyed!

Megigényli a tgyas-t,a tgyas lejártakor újra munkanélküli 1-2 napig,majd megigényli a gyedet!

2013. ápr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De ha elmennék münkanélkülire néhány napra akkor is még ott van az a kérdés hogy az elmult 2 évben nem volt meg a 365 nap munkaviszonyom.Mert 2011 augusztusában született az első kisfiam vele 2012 januárig kaptam tgyás-t és igy ahogy számolom nincs meg a 365 napom.Szerintetek mit tudok csinálni?
2013. ápr. 7. 13:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Jaaaa?

Így tényleg nehézkes.

Mikor szűnt meg a munkahelyed???

2013. ápr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
2011 szeptemberében járt le a szerződésem és nem hosszabbították meg tovább.Annyi hogy a tgyás-t 2012 januárig kaptam.Szerintetek igy tudok tenni valamit?
2013. ápr. 8. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!