Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor kapom meg szerintetek...

Mikor kapom meg szerintetek az első gyes és családi pótlék összegét?

Figyelt kérdés
Szóval a pici március 26-án született, és a kitöltött nyomtatványokat(amit a MÁK oldaláról töltöttünk le) április 15én postáztuk ajánlott elsőbbségivel. Egyébként elvileg április 22ig volt érvényes az elöző gyes és csp. Ilyenkor vajon mennyit fogok kapni? (2010.áprilisában született a nagyobbik gyerekünk. S 2013 márc 26án a kicsi. ) Köszönöm ha válaszoltok.
2013. máj. 21. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Május 15. ig elbírálják -illetv ez ma megtörtént ugye - es a következő kifizetés el utalak neked is. Az június eleje lesz.
2013. máj. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom akkor csak 1 gyes jár,hiába van közös időszak... Szerény véleményem szerint megkapom az egy gyest március végétől(1 hét) az április teljest,meg a májust. S mindezt most juniusban... Plusz az egyszeri anyaságit és a 2 gyerekre járó csp-t.Ugye? Vagy rosszul gondolom???
2013. máj. 21. 09:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Jol gondolod szerintem. :)
2013. máj. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolom a fiadra megkaptad áprilisban a márciusi gyest, így szerintem márciusra már nem jár semmi, mivel teljes hónapra kellett megkapnod a fiad után.

Májusban nem kaptál gyest egyáltalán? Elvileg addig a napig el kellett az áprilisi gyest számolni, amelyik nap betöltötte a fiad a 3-at. A 2. gyerkőc után meg attól a naptól jár, amelyik naptól a fiad után már nem jár.

Pl. a fiad betöltötte ápr. 10-én a 3-at, addig elszámolták részarányosan a gyest, 11-től pedig a 2. gyerek után kellene kapni.

Nem tudom, hogy az igénylőlapon milyen dátumot írtál, mikortól kéred a gyest?

2013. máj. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A nagy lány,a kicsi a fiu...de ez mellékes kérdés hogy melyiknek mi a neme:D

Májusban csak 32vmennyit kaptam.Tehát részarányosan. Eddig 38500at kaptam,ami a gyes és csp. Az igénylőlapra márciustól kértük azt irtuk rá.

2013. máj. 21. 10:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, nem tudom miért gondoltam, hogy a nagyobb fiú, biztos azért mert az én fiam is 2010 áprilisában született:)
2013. máj. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:) Végülis mindegy mikor kapom meg, majd eltesszük:) Jól jön majd az...
2013. máj. 21. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!