Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha gyes alatt esek teherbe...

Ha gyes alatt esek teherbe akkor milyen juttatásokra számíthatok a második babámmal?

Figyelt kérdés
Van már egy 14 hónapos kislányunk.Vele GYED-en vagyok jelenleg.Szeretnénk még egy babát, de nem biztos, hogy még GYED alatt teherbe esek.Ha kérem a GYES-t és az alatt esek teherbe akkor táppénzre menjek ismét?Akkor sokkal kevesebbet fogok kapni, mint most a lányommal?
2013. máj. 23. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a GYES időtartama meghaladja a 180 napot, akkor a minimálbér lesz a TGYÁS és a GYED alapja. Ha 180 napnál kevesebb ideig leszel GYES-en, akkor a szerződés szerinti béred lesz az alap. Az én javaslatom: ha a GYED lejárta után esel teherbe, vedd ki az elmaradt szabadságot, majd menj táppénzre a TGYÁS igényléséig (szülés előtt 28 nap) De ebben az esetben írásban jelent be a munkáltatódnál a várandósság tényét, mert csak akkor leszel védett.
2013. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt az utolsó mondatot nem nagyon értem. Miért ha bemegyek és személyesen közlöm akkor kirúghatnak? Gyes alatt?

Köszi a segítséged!

2013. máj. 23. 13:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, gyes alatt nem rúghatnak ki, de ha táppénzre mész, akkor kirúghatnak, ha terhes vagy és nem jelented be írásban.

Amit az első írt, az úgy van valóban, semmiképp ne legyél 6 hónapnál többet gyesen, mert akkor a minimálbér lesz az alapja a gyednek, ha azt az évet veszik alapul, amelyikben több mint fél évet voltál gyesen.

Ezért érdemesebb táppénzre menni, amint megtudod, hogy terhes vagy. Viszont táppénz alatt nem vagy védett, csak ha írásban jelented be a terhességed.

2013. máj. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező írásban bejelenteni, nyugodtan bejelentheted szóban is, csak azért javasolja mindenki az írásbeli formát, mert annak nyoma van. A lényeg, hogy igazolhatóan kell közölnöd, ha csak beszólsz, és a főnököd köcsög, akkor simán letagadhatja és kirúg. VAgy mondd el mindenkinek hogy azért jöttél, hogy szólj a terhességedről :D
2013. máj. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kriszti0822 válasza:

Sziasztok!

Pont én is ilyen helyzetben vagyok!

Nekem 1 hét múlva lesz 2 éves a kisfiam és ugye már megigényeltem a GYES-t az államkincstárnál a munkahelyen pedig a fizetés nélküli szabit,tegnap kiderült,hogy kismama vagyok,de még nagyon az elején járok.Ha most elkezdem a GYES-t és kb.4-5 hét múlva elmegyek a nőgyógyászhoz,ő megállapítja minden rendben,akkor jobban járok,ha 6 hónapon belül elmegyek táppénzre és megszakítom a GYES-T,ugye?Az elsőnél is veszélyeztetettként táppénzen voltam.És akkor,ha írásban bejelentem,hogy terhes vagyok el sem küldhetnek,ugye?A TGYÁS-t szülés előtt mennyivel lehet igényelni pontosan,addig lehetek táppénzen gondolom?

Köszönöm,most nagyon sok kérdés kavarog bennem :D

2013. máj. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szívből gratulálok.:)

A táppénzzel mindenképp jobban jársz, mint a gyessel.Az első válaszoló azt írta, hogy a TGYÁS-t szülés előtt 28 nappal lehet igényelni. Boldog babavárást!:)

2013. máj. 25. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!