Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mivel Jan.1-tél sok minden...

Mivel Jan.1-tél sok minden változott, mi az ami jár?

Figyelt kérdés
12 hetes terhes vagyok, és érdeklődnék olyanoktól akik nem rég szültek és hasonló helyzetben vannak mint én. Nincs meg a 365-nap munka viszonyom, elég keveset sikerült dolgoznom. Ha mondjuk most sikerülne szereznem egy munka helyet ahol bejelentenek, és onnan mennék szülni, arra kapnék valami plusz? Ezen felül lehet igényelni valamilyen támogatást még, amit függetlenül adnak a 365 nap munka viszontól? Amit biztosra tudok hogy jár, az a családi pótlék, nem igazán vagyok ezekkel tisztába. Előre is köszönöm a segítséget.

2014. márc. 20. 13:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha van egy év folyamatos munkaviszonyod akkor kaphatsz gyedet, ha ez nincs meg akkor csak gyest, plusz a családit. Emellett igénybevehetitek megfelelő jövedelem mellett a családi adókedvezményt ha házasok vagytok, akkor a magzati kor 91. napjától, ha nem vagytok házasok akkor te kérheted. Ha rendszeresen jársz orvoshoz szülés után kapsz egyszeri anyasági segélyt. Más nem jár.
2014. márc. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
Egyszer anyasági fog járni, gyes és csp. Nem nagyon fogsz épelméjű embert találni aki felvesz terhesen vagy akár csak bejelent, mert valszeg egyből fog kapni egy nav ellenőrzést amint kiderül, hoyg terhesen alkalmaz.
2014. márc. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Gyed-re akkor vagy jogosult, ha a szülést megelőző 2 éven belül megvan a 365 nap biztosított napod és a szülés időpontjában is biztosítva vagy. Valamint a szülés után jár az egyszeri anyasági támogatás és igényelhető a családi pótlék, valamint a magzat 91 napos korától igénybe veheted a családi adókedvezményt.
2014. márc. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Igen, az anyasági csak akkor jár, ha legalább 4szer voltál terhesgondozáson. Koraszülés esetén azt hiszem ez 2 alkalom. És persze ezt is igényelni kell, nem küldik "csak úgy".
2014. márc. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A családi adókedvezmény mit foglal magában? És hol lehet igényelni? Nincs munkám, nem is volt meg az 1 év munkaviszonyom. A TB-t fizetem magam után.
2014. márc. 20. 13:36
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha nincs m.helyed, akkor nem tudod érvényesíteni a családi adókedvezményt. A szülés után a párod tudja majd érvényesíteni.

Ha férjén vagy, akkor viszont a férjed tudja érvényesíteni a magzat 91. napjától.

2014. márc. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A családi adókedvezményt csak az tudja érvényesíteni, akinek van m.helye, az előbb leírtak alapján.
2014. márc. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Meglepő, de van egy ismerősöm, akit így is bejelentettek. Mellette volt egy jobban kereső állása Ausztriában és fizette maga után a járulékokat. Bár nem hinném, hogy ez túl etikus...
2014. márc. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok féjnél, a párom pedig maszekba dolgozik, így bejelentett munka helye nincs. A tb-t ő is fizeti maga után.
2014. márc. 20. 13:41
 10/15 anonim ***** válasza:
Muszáj ahhoz férjnél lenni, hogy az apa magzati kortól igényelhesse a családi adókedvezményt? Nem elég hozzá apasági nyilatkozat? Bocs, hogy így belekérdezek.
2014. márc. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!