Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor derült ki, hogy lisztérz...

Mikor derült ki, hogy lisztérzékeny a gyermeked? Mik a tünetei és hogyan változott meg az életetek, mióta ez kiderült? Mivel jár ez a betegség?

Figyelt kérdés
Bármilyen információt, tanácsot szívesen veszek mindenkitől, aki ebben az cipőben jár. Kisfiam úgy néz ki 3 évesen lisztérzékeny lett. Még várjuk a végső eredményeket.
2013. febr. 8. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj hogy visszakérdezek, de nálatok hogy volt? Mi miatt kezdtek vizsgálódni?


Az egyik barátnőm kislányáról gondolom hogy lisztérzékeny( óriási pocak, egyensúlyzavar, alacsonynövés, nyákos hasmenés) de ő nem viszi el a kislányt... Igaz, mondja hogy szerinte érzékeny, de majd... Ha leírod a történetedet akár privát is, megkoszonom!

2013. febr. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Emlékeim szerint kb. nyár óta nagyon gyakran volt hasmenéses állagú, krémes, vagy épp laza szerkezetű kakija, ami jellemzően sárga és bűzös volt. Azonban napi 1-szer ment wc-re. Mostanában pl tök normális állagú a széklete, viszont elmegy napi 3-4szer is. A háziorvos nem foglalkozott vele, így én sem. Viszont az oviban többször hazaküldték, hogy megy a hasa. Majd mondtam, hogy nem - nem megy, mert csak egyszer megy egy nap wc-re, valamiért ilyen a széklete. Azt mondták, amíg nem viszek székletvizsgálatról és allergiavizsgálatról papírt nekik, addig ne vigyem a gyereket. Így a gyerekorvosunk kénytelen volt lépni. Elmentünk székletvizsgálatra, negatív. Majd eljutottunk a gasztróra, ott is azt mondták, hogy semmi - de azért adnak beutalót laborra, mert azt illik. És ez lett a vége :(.


Így utánaolvasva viszont a kisfiamnál még fennállnak: vérszegénység, vashiány, fehér bőr, nagyon vékony végtagok, kidomborodó pocak, gyakori kedvetlenség, nem akar játszani.

2013. febr. 12. 14:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Én 2 dolgot tanácsolnék olvasásra, mert sok félrevezető információ van mindenhol...

1. liszterzekeny.hu! Elsőként a startcsomag!!!

2. facebookon vannak nagyon jó csoportok, receptekkel, ötletekkel :) Pl: gluténmentes konyha és hétköznapok címmel :)


Még valami: elgondolkoztatok, hogy kitől örökölhette? Nincs a családban olyan, akinek "rossz a gyomra"? Vacak emésztés? Ekcéma, allergia?... Általában ilyenkor derül ki, hogy a szülők vagy a nagyszülők között is érdemes körülnézni, mert a lisztérzékenység, ha nem diétázok, tünetek nélkül is komoly gondokat okozhat!

2013. febr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszodat.

Barátnőm nem hajlandó felismerni se a problémát, majdnem 3.5 évesen még baba... baba a francot, szerintem beteg a kislány. Utána se hajlandó olvasni a betegségnek, a magánélete romokban, az most fontosabb. :(

(felfogni nem tudom hogy ez hogy lehetséges)

2013. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló! Senkiről sem tudjuk, hogy lisztérzékeny lenne a családban közel, s távol. Gyomorsav-problémája van a férjemnek, anyósomnak és nekem is. Másról nem tudok :(. Semmi ilyesmi tünetről nem tudok másnál, mint amit a kisfiam produkál. Így meg nehéz kideríteni. Gondolkoztam rajta én is, amikor olvastam, hogy örökölhető, de lövésem sincs kitől...


Köszönöm a tippeket!

2013. febr. 14. 16:03
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyomorsav probléma pl. az egyik tünete. Ismerősöm évtizedekig küzdött állítólagos refluxával, mire kiderült, hogy lisztérzékeny! Menjetek el szűrésre! A kezeletlen lisztérzékenység pl. nyirokrendszeri rákot okozhat!
2013. febr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Régebben automatikusan felajánlották a családszűrést, az egyenesági rokonokat alapból szűrték. Mióta semmi pénz nincs az egészségügyben, erre nincs mód... Csak ha elmész magadtól dokihoz és kérsz egy beutalót gasztroenterológiára. Vagy megveszed a cöliákia tesztet, és tesztelsz. Utóbbi sajnos nem 100%-os pontosságú, valakinek a véréből nem mutatható ki antitest.
2013. febr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, a tünetek annyira sokfélék ám :( Lehet állandó migrén pl. Nekem sokáig csak annyi volt, hogy sokszor, ha este későn ettem, akkor utána rossz volt a gyomrom. Aztán egyik napról a másikra elkezdődött a hasmenés. Ha előtte egy héttel valaki azt mondja, én lisztérzékeny lehetek, kiröhögöm... Nem voltam extra vékony, nem voltam beteges. 30 évesen mégis előjött. Van, akinek 60 évesen okoz csak durva tüneteket és esetleg évtizedekig él úgy, hogy nem tud róla. A vérében az ellenanyag meg megvan és csinálja a problémákat. Pl. pajzsmirigy gondokat, meddőséget, vashiányt, rossz fogakat, csontritkulást okozva.
2013. febr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!