Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy lenne jobb? rendszeres...

Hogy lenne jobb? rendszeres gy. Védelmi mellett 4 órában dolgozni, vagy rendszeres nélkül napi 8 ban min. Bérért (nemtom mennyi)?

Figyelt kérdés

mindezt gyes mellett


mert mondjuk ha 4-ben dolgoznék töbet lehetnék a kicsivel(már 1 év 4 hónaposan be kell adnom, munkát keresni)


de nem tudom honnan szerezzek munkáltatói igazolást vagy mit, mert ez feltétele a rendszeres gyermekvédelminek, ha nincs is munkám, ami csak akkor lehet ha már bölcsis(egyedül vagyok vele), max nem szept-től, hanem okt-től igénylem a rendszerest



a lényeg nem is biztos hogy megkapom a rendszeres gyermekvédelmit, ha nem lesz munkám, és anélkül megy bölcsibe, hogy kereshessek munkát és akkor 4 v 8 órásat keressek?


2015. márc. 7. 10:46
 1/7 A kérdező kommentje:
amúgy mit jelent hogy "munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony" mert ez is lehet feltétele a rendszersnek
2015. márc. 7. 10:51
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, a gyermekvédelmihez nem kell munkahely. Igazolás kell a MÁK-tól, hogy gyesen vagy. Ha nincs munkahelyed, akkor onnan nem kell semmi. Ha a párod dolgozik, tőle kell munkáltatói.

Amúgy 8 órában lenne jobb dolgozni, mert a rendszeres gyermekvédelmi abból áll, hogy 1 évben kapsz kétszer kb. 6 ezer Erzsébet-utalványt és a gyerek ingyen ehet a bölcsibe. Ennyi.

Ha napi 8 órában dolgozol, akkor is megkaphatod a rendszerest, ha az 1 főre eső jövedelmetek nincs 39900 Ft.

De mivel amúgy se pénzt adnak, hanem utalványt, így jobban megérné 8 órában dolgozni, ha így nem is leszel jogosult a rendszeresre.

2015. márc. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Ha nincs munkahelyed, akkor a MÁK-tól kell igazolást kérni a gyesről és a családi pótlékról. Ez a jövedelmed. Illetve párod keresete v. gyerektartás összegéről határozat.

A lényeg az, hogy akkor jár a rendszeres, ha az 1 főre eső jövedelmetek nem haladja meg a 39900 Ft-ot.

2015. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm mentek kezecskék


(amúgy nincs párom, gyt sincs, jövedelem ok gyes+csp lesz már nekem októbertől, septemberben még kapok gyedet(asszem félhavit)

2015. márc. 7. 11:10
 5/7 A kérdező kommentje:
ill októberben kapom még meg a szeptemberre vonatkozó gyedet, vagy kb így valahogy
2015. márc. 7. 11:11
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Államtól kérhetsz gyerektartás megelőlegezését, amíg a gyerek apja nem fizet.
2015. márc. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem merek az apja háta mögött..

majd ha beszélünk, vagy valami, mert ígérgetés az van.

2015. márc. 7. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!