Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinél kis korkülönbséggel...

Akinél kis korkülönbséggel születtek a gyerekek, milyen volt várandósnak lenni oviskorú kisgyerekek mellett? Így utólag nem gondoljátok, hogy jobb lett volna várni még a tesóval, vagy ha választhatnátok, ugyanígy tennétek?

Figyelt kérdés

3 és 1 évesek a gyerekeink, tervezzük a harmadik babát. A második terhességemnél még itthon volt a "nagy", de most már ovis én viszem minden nap, a kicsivel együtt.

Terhesen nagyon megerőltető ez?

Hogyan éltétek meg?



2014. okt. 31. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem pont akkor fog megszületni a kistesó mire a nagyfiam oviba megy. Én is gondolkodtam ezen hogy hogy fog menni de csak kibírjuk! :)
2014. okt. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2év 3 hónapos volt a nagyobbik mikor született a tesó, a terhesség sokkal hamarabb elment,nem volt semmi gond, kicsit fáradékonyabb voltam, hamar öszenőttek és együtt játszanak.
2014. okt. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi, nekünk 2 év van a gyerekek között, akkor nem is volt gond, végig itthon voltam.

Csak most az ovibajárástól tartok majd pocakkal, meg a betegségek átvészelésétől, beteg gyerekekkel éjszakázni terhesen...

2014. okt. 31. 12:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Két nagyobbik gyerekem között pont 2 év van, a 2. és 3. között pedig 17 hónap. Mikor a nagylányom kiscsoportos volt, akkor született a második kistestvére.

Előfordult, hogy utólag azt gondoltam, jó lett volna legalább 2 év a második és harmadik között is, mert néha elég nehéz volt a hárommal így, hogy mindegyik még nagyon kicsi volt, de cserébe elég hamar összenőttek, nagyon jól eljátszanak már egymással (5,5 most a legnagyobb, 2 a legkisebb).

Maga a terhesség nem volt vészes, ugyanúgy tudtam hozni-vinni a gyerekeket. A nehezebb inkább akkor volt, mikor már megszületett a pici. Elég nehéz volt a két kicsit összekészíteni és időre odaérni az oviba. Meg ami betegséget a nagy hazahozott az oviból, azt a két kisebb is elkapta, a nagy tüsszentett egyet otthon, a két kicsit meg hetekig hordtam az orvoshoz hörghuruttal.

Összességében nem bánom, hogy kicsi köztük a korkülönbség, de voltak időszakok, amikor elég nehéz volt összehangolni a három gyereket, hogy mindegyik egyen is, aludjon is, meg még a dolgaimat is el tudjam intézni.

2014. okt. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha te nem borod, meg az elso honapokban amig az ujszulottel vagy otthon nem tudja a ferjed elvinni pviba? amikor mar konnyebb lesz akkor max visszaveszed. Engem minidg apum vitt..:-)
2014. okt. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

4-es, én is pont erre gondoltam, köszönöm, hogy leírtad!

Ezek miatt talán várunk még a harmadikkal, lehet, hogy csak a kicsi második szülinapja előtt pár hónappal kezdünk majd próbálkozni, így talán 2,5 év lesz majd a 2. és 3. között.

Szívem szerint most is jöhetne, rajtam van a babaláz. :) De nem szeretném, hogy a családunk rovására menjen és "túlvállaljuk" magunkat ezzel.

2014. okt. 31. 14:49
 7/11 A kérdező kommentje:
5-ös, sajnos nem tudja elvinni őt a férjem, mert 6-ra jár dolgozni.
2014. okt. 31. 14:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Veszélyeztetett terhesként itthon vagyok tp-en és én hordom a fiamat bölcsibe,jövőre januártól ovis lesz oda is én fogom hordani,kivéve majd szüléskor (március)
2014. okt. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat. De nekem totális katasztrófa most a harmadik. Első 4,5 második 2,5 bölcsis. Én meg itthon vagyok, fekszem, mert nem veszélyeztett terhes lettem. hematómám van. Az egész család ugrál nekem. Szörnyen rosszul érzem magam, hogy semmiben nem tudok segíteni. Eddig én vittem és hoztam a gyereket. most szüleimnek kell. Férjem csak ritkán tudja. Mellette mindent a férjem csinál. Hányok is hemetóma mellett, fel sem tudok sokszor amúgy sem kelni. A kicsi nagyon anyás, de van amikor csak hozzám érnek és már hányok, mert megmozdultam. Este sír, hogy kellek neki, de képtelen vagyok odamenni, magam melléfektetem. Hát, ha tudtam volna, hogy ez van akkor később vállaltam volna a 3. gyereket. És még csak a terhesség van, mi lesz ha még a nagyokért is kell menni? Főleg, hogy majd két helyről hozzák a bacikat haza, így is állandóan betegek, és én is, sőt a férjem is elkapja általában. Mondjuk nekünk a 3. baba csak bónusz volt:))) nem terveztük még, de persze örülünk, de mégis, ha tehettem volna nem így csináltam volna, de most már persze ez van:)))
2014. okt. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3 éves a nagy, a icsi december végén érkezik meg. Nincs gond semmivel, csak marhára fáj a talpam és olyan vagyok mint a pingvin, totyogok :) Volt beteg, de az a pár nap, semmiség. Nekem inkább az okoz fejtörést, hogy a két lányt hogyan fogom tudni egy időre összepakolni és indulni az oviba. Segítségem nincs és akkor se lesz sajna, tehát valami szuper megoldás kell.-
2014. okt. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!