Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hol találok HITELES cikket,...

Hol találok HITELES cikket, információt arról, hogy kirúghat-e a munkáltató (mikor és milyen feltételekkel), ha GYED mellett visszamegyek dolgozni? Valaki tud pontos választ adni ilyen ügyben?

Figyelt kérdés
Most mennék vissza a munkahelyre, még kapom a GYED-et. Munkáltatóm pedig el akar küldeni a cégtől.

2015. márc. 24. 09:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom mindenféle képen jár, akkor is, ha Te mondasz fel.

De amúgy ilyet szerintem nem tehet meg, hogy nem írja alá a kérelmed.

2015. márc. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Áruld már el, hogy miért nem maradsz akkor az új munkáig szülési szabin?
2015. márc. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Azért, mert:

a munkáltató asztalán ott figyel a fizetetlen szabi megszűnéséről a kérelmem.... a főnök gondol egyet, aláírja és kirúgnak.

2015. márc. 24. 10:08
 14/24 anonim ***** válasza:
Igen, ha újra munkába álltál, akkor elbocsáthat, akkor már nem él a védettség.
2015. márc. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj, de egy munkahelyen védeni kell az érdekeidet. Legközelebb akkor küldj be egy ilyet, ha van előtted egy írásos anyag arról, hogy téged vissza fognak venni. Azt tudod, hogy mennyi végkielégítés jár neked?
2015. márc. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keress munkát ezerrel. Meg azért először kiadják a felgyűlt szabikat, na meg nem tudom hány éve vagy náluk, mert ha ők küldenek el, akkor végkielégítést is adniuk kell.
2015. márc. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mikor vagyok jogosult végkielégítésre. Ezért lenne jó egy olyan oldalt találni legalább a neten, ahol a jelenleg hatályos jogszabályok olvashatók.
2015. márc. 24. 10:19
 18/24 anonim ***** válasza:
netjogtar.hu
2015. márc. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Olvasd a munka törvénykönyvét és ha van, a kollektív szerződést.
2015. márc. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
nem cikkeket kell olvasni, hanem a munka törvénykönyvét. Az hiteles.
2015. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!