Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lehetek főállású anyuka?

Lehetek főállású anyuka?

Figyelt kérdés
Ha betölti a 3-dik gyerekem a 3-dik évet akkor igényelhetem hogy én is főállású anyuka lehessek,úgy hogy közbe van szerződésem a munkahelyemmel.Vagy fel kéne mondanom előtte mielőtt igényelném?köszönöm ha tudtok segíteni
2015. márc. 29. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Felkell mondanod, csak úgy lehetsz.
2015. márc. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

dehogy kell felmondani, gyet mellett dolgozni is lehet, heti harminc órát meg nem haladóan.


Sőt, egy január óta érvényben levő változás miatt a legkisebb gyereked 5 éves koráig a munkahelyed köteles számodra részmunkaidőt biztosítani, ha kéred.

Az más kérdés, hogy ha megszakítod a fizetés nélküli szabadságot, akkor már nem vagy védett a felmondással szemben.

2015. márc. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Gyet mellett lehet heti 30 órában dolgozni. Nem kell felmondani, csak a szerződést módosítani heti 30 órára.
2015. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
ha nem akar visszamenni dolgozni (márpedig nem tudjuk, akar-e), akkor nem kell szerződést módosítani sem.
2015. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Ha a nagyobb gyermeked nem tölti be a 18. évét, mire kisebb a 3. évét, akkor igen, lehetsz főállású anya. Ha több évet szeretnél gyeten lenni úgy, hogy nem mész vissza dolgozni heti 30 órában, akkor igen, mondj fel, hiszen ne várjuk már el a munkáltatótól, hogy 5 évig fent tartsa neked a helyet, míg a legkisebb nem lesz 8 éves v. a legnagyobb 18 éves koráig.
2015. márc. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy ez a munkahely nekem nem tudna heti 30 órát biztosítani,meg ez 3 műszakos és elég kemény munka,én meg valami könnyebbet szeretnék gyet mellett dolgozni.Akkor ezek szerint majd fel kell mondanom ott,köszönöm a válaszokat,majd ha eljön az ideje akkor ott is megkérdezem,de addig is kiváncsi voltam mire számíthatok:)
2015. márc. 29. 14:41
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Na bumm. Lepontoztatok 0%-ra, és mégis nekem van igazam.
2015. márc. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én mindenkit felpontoztam,köszi még egyszer a válaszokat:)
2015. márc. 29. 14:44
 9/9 anonim ***** válasza:
szakértő válaszolók, pontozók, gratulálok.
2015. márc. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!