Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » HA a GYEDem kb.1oo ooo ft...

HA a GYEDem kb.1oo ooo ft körüli, mire számithatok a GYES-től?

Figyelt kérdés
2015. máj. 4. 14:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"nagyobbikra kapod a gyedet, a kisebbikre meg a gyest."


Kicsit elírtam, pont fordítva van. :)

2015. máj. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Sajnos nem foglalkoztam vele és talán azért sem mert a GyED extra nem vonatkozik ránk (amiért a pici dec.-i)és vmiért azt hittem, hát nem jár nekünk semmi más... :(


Most vettem elő a témát újból.

A GYES-t vajon kifizetik utólag ha most adom be az igénylést - visszamenőleg? Hol tudom ezt biztosra megérdeklődni?

2015. máj. 10. 13:54
 13/16 anonim ***** válasza:
2 hónapra visszamenőleg kaphatod csak meg.
2015. máj. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A fenébe! Köszönöm! :)
2015. máj. 11. 13:05
 15/16 A kérdező kommentje:

Mindenkinek üzenet aki ezt olvassa mert számára is aktuális téma! :


A nekem válaszoló nem adott egészen pontos választ, én utána telefonáltam. :

Nem vehetem fel a GYES-t a 31.hós kislányom után, mert a kistesó nem 2014. január 1.-e után született, hanem előtte, decemberben!!!

Bármelyik Család támogatási ellátás még pluszban, a nagyobbik gyerek után csak akkor igényelhető ha van kisebbik gyermek aki 2014. jan. 1. után született!

Igy pontos.

2015. máj. 14. 13:30
 16/16 anonim ***** válasza:
Így van, legalább az egyik gyereknek 2014. január 1. után kell születnie ahhoz, hogy járjon párhuzamosan az ellátás. Ne haragudj, nem gondoltam bele, hogy a 17 hónapos fiad még előtte született, úgy vettem, hogy már utána.
2015. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!