2014. 05, 05 óta gyeden vagyok 2015.12. 03ig?

Figyelt kérdés

ha megszűnt a munkaviszonyom augusztus 01én kevesebb pénzt kapok?

amióta gyeden vagyok 67-68.000kaptam idáig,március hónapra már csak 61.000ftkaptam.

3gyerek van ,én 1gyerekre kérem a cs kedvezményt ,apa a 2gyerekre.

Miért kevesebb?



2015. máj. 6. 00:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a NAV készítette még nem biztos, hogy jó! Ő sem mindenható. Ezért is küldik vissza, hogy te is le tudd ellenőrizni.

Kérdező: A végkielégítést jól számolták ki, mármint adózás szempontjából, tehát biztos nem azzal lesz a baj.

Viszont a gyeded nem értem. Ha 05.05-től voltál gyeden ezzel az alappal, amit írtál sokkal kevesebbet kellett volna kapnod. Ha meg előtte ugye tgyáson voltál többet.

Ha gondolod és el tudod küldeni az igazolásokat (tgyás, gyed) esetleg, hogy pontosan mennyiket kaptál havonta illetve amit a nav csinált megnézem neked, meg a férjedét is. Mert valahol a tgyás, gyed van elcsúszva.

2015. máj. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

101.500 ft voltam bejelentve.

előkeresem a papírt,amit oep kiküldött,bár nem emlékszem,hogy küldött volna.

2015. máj. 6. 16:09
 13/24 anonim ***** válasza:

"Ha a NAV készítette el az adóbevallásod, akkor biztos jól számoltak. "


Na ez nem igaz. :) A NAV sem tévedhetetlen, ott is emberek dolgoznak. :) Az ismerősöm már járt úgy, hogy szintén velük csináltatta az adóbevallását, és szintén vissza akartak vele fizettetni adót, miközben nem hogy visszafizetni nem kellett nekik, hanem még pluszba vissza is járt nekik. :) Ott a gyerek utáni adókedvezményt nem vették figyelembe azért hibádzott.

Szerintem vidd el egy könyvelőhöz, kérdezd meg, ő jobban átlátja.

2015. máj. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
köszi.
2015. máj. 6. 16:45
 15/24 anonim ***** válasza:
Ha kiderül, hogy mi volt a gond, akkor megírod? Kíváncsi vagyok hol rontották el. (Gondolom elrontották, és tényleg nem kell még fizetnetek).
2015. máj. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

igen megírom.

Papirt nem küldött az OEP,CSAK a TGyásról,gyedről nem,amúgy tgyas 2135ft állapították meg.

2015. máj. 6. 20:19
 17/24 A kérdező kommentje:
amikor Tgyás számolták ,akkor 98ezer volt a bruttó.
2015. máj. 6. 20:27
 18/24 A kérdező kommentje:
Szerintetek kérjek az OEP tól papírt,2014es évről?
2015. máj. 6. 22:42
 19/24 anonim ***** válasza:
Elvileg januárban kellett már küldeniük.
2015. máj. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szia!

3, 11-es vagyok. Most hogy írtad a tgyás összeged is számoltam.

Szóval végkielégítés oké.

Az igazolás amit kaptál a tgyás és gyed együttes összege oké.

Kérdés:

Amit a nav csinált adóbevallást megnéznéd az adó és járulékkedvezményhez mit írtak be? Gyerekeket feltüntették (huh azt hiszem 3. lapon)? Mert szerintem itt csúszott el a dolog, ugyanis a 792.895 Ft (tgyás+gyeded) 16%-os adója pont 126.863 Ft. Vagyis a bevallásban elvileg a járulékkedvezményt beírták de az adókedvezményt nem. Szóval ezt kellene megnézned a te és a férjed bevallásán is. Mert ugye a kettőnek kell passzolnia (most nem otthonról vagyok), de van kérdés rajta, hogy a másik fél mennyit használt fel és akkor neked a maradékot kell beírni ide ill. a gép kiszámolja, ha gondolod megnézem neked pontosan, mit kellet volna és hova írni, de ahhoz kellene a férjed igazolásán lévő adat (jövedelem, adó, járulékkedvezmény mértéke, befizetet adó). Ha itt üziben elküldöd e-mail címmel akkor elküldöm neked, hogy is kellene kinéznie a bevallásnak kitöltve.

De szerintem ez lesz a bibi vagyis hogy nem írták be az adókedvezményt. Ezt nézd meg első körben.

2015. máj. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!