Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ebben az esetben miből számolj...

Ebben az esetben miből számolják a tgyás-t és a gyed-et?

Figyelt kérdés

Több mint 2 éve dolgozom egy helyen,novemberben születik a babám.

Júliustol elvileg táppénzen vagyok(ezt se tudom mennyit fogok kapni kb)

2014ben átlag 180.000 volt a bruttóm,most 2015ben pedig 160.

(a netes kalkulátor szerint ezeknél a jövedelmeknél a gyed összegében 1000Ft a különbség kb.)

Szova a 2015ből vagy a 2014ből számolnak?

Gyed-ra igazábol 2016 májusátol leszek jogosult.


2015. máj. 14. 09:08
 1/2 anonim ***** válasza:

csed:

Ha júniusban még végig dolgozol (vagy kiveszed a szabikat) és legkorábban július 1 után mész csak táppénzre akkor az utolsó 180 napot nézik ha van (neked lesz). Tehát az egész idei béredet, a tavalyit már nem. Ha korábban táppénzre mész akkor annyival többet mennek vissza az időben és így belecsúszik a tavalyi éved végéből is valamennyi.


gyed:

mivel jövőre igényled meg, idén januárig mennek csak visszafelé, 2014-et egyáltalán nem nézik már. A táppénzes napokat itt is átugorják, azaz csak június végétől visszafelé nézik a napokat.


táppénz:

ha július 1 után mész táppénzre, visszafelé a harmadik hónaptól nézik csak, azaz március végétől nézik visszafelé a 180 nap bérét és abból számolnak. (azaz 2014-ből okt-nov-dec, 2015-ből jan-febr-márc hónapok számítanak.

2015. máj. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

akkor ezt megszivtam,mert most nem keresek tul jol,mint irtam:(

2015. máj. 14. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!