Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 80, vagy 120eFt adókedvezményr...

80, vagy 120eFt adókedvezményre vagyok jogosult éves szinten az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Ha 2014-ben 8 hónapot voltam GYED-en és 4 hónapot GYES-en. 1 gyerekünk van. Az éves adóm elbírná a 120eFt-ot.
2015. máj. 15. 16:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
80-ra, mert havi 10-re DE csak azokra a hónapokra, amikor adóköteles jövedelemben részesültél. A GYES pedig adómentes. Azokra a hónapokra igénybe veheti a gyerek apja.
2015. máj. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Az első nem jól tudja. A családi adókedvezményt annyi hónapra érvényesítheted, amennyiben családi pótlékra jogosult voltál. Ez egészen biztos, így írja a törvény. Szóval ha az adódból kijön, akkor a 120-ra jogosult vagy.
2015. máj. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Meg tudnád mondani, hogy ezt mi alapján írod? Én az SZJA törvényből nem ezt olvasom ki. Ott azt írja, hogy jogosultsági hónaponként jár és a jogosult pedig az, aki pl. családi pótlékra jogosult. Nekem családi pótlék mind a 12 hónapban járt. Nem írja, hogy csak azokra a hónapokra jár adókedvezmény, ahol van adóköteles jövedelem.
2015. máj. 15. 17:19
 4/15 A kérdező kommentje:
Közben írt még valaki. Igen, én is így értelmezem.
2015. máj. 15. 17:21
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Járni "jár", de CSAK akkor érvényesítheted, ami "jár", ha VAN adóköteles jövedelmed az adott hónapban!


NEM érzed a különbséget???

2015. máj. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
De ha 4 hónapig nincs olyan jövedelmed, amiből adóznál, akkor miből szeretnéd visszakapni?
2015. máj. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

És szerinted mi írja elő, hogy csak abban a hónapban lehet érvényesíteni, amikor van adóköteles jövedelem?

Az SZJA törvény szerint az összevont adóalapból érvényesíthető, amit pedig egész évre számítunk.

2015. máj. 15. 18:22
 8/15 A kérdező kommentje:
Az éves adómból szeretném visszaigényelni.
2015. máj. 15. 18:24
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Ha annyira jól tudod, miért is kérdezel?


Ott utal rá egyébként a törvény, hogy a kedvezmény mértékét HAVI összegben tünteti fel, nem pedig éves szinten.

Az összevont adóalap HAVONTA is értelmezhető, nem csak éves szinten.


De igényeld csak vissza, legfeljebb kamatostól visszafizetheted.

2015. máj. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

"Járni "jár", de CSAK akkor érvényesítheted, ami "jár", ha VAN adóköteles jövedelmed az adott hónapban!


NEM érzed a különbséget???"


Akkor még egyszer leírom, hogy azokra a hónapokra érvényesíthető, amikre családi pótlékra jogosult volt az illető. Nem azokra amikor adóköteles jövedelme volt! Mi nem érthető ezen?

Nyilván ha év közben kéri, akkor azokra a hónapokra nem kapja meg, mert akkor tényleg nincs miből. De mikor következő évben készítik az adóbevallást, akkor ha elég adója van hozzá, ki fog jönni egy különbözet, amit visszakérhet. Úgyhogy nem így kell nézni, hogy hány hónapot volt adóköteles jövedelme, mert csak annyi hónapot lehet figyelembe venni, hanem az adóalapot kell nézni! Te nem érzed a különbséget???


Nyugi kérdező, a törvény érthetően leírja, a 120-ra jogosult vagy!

2015. máj. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!