Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miből számolják a CSED-et,...

Miből számolják a CSED-et, illetve a GYED-et?

Figyelt kérdés

A GYED-et, ha jól tudom - de javítsatok ki, ha tévedek - az első táppénzes naptól visszamenőleg a 3. hónaptól nézve, visszafelé számítva a 180 nap átlagbérének 70%-a. De ezt a bruttóból számolják? Mert a kalkulátor szerint igen.

És a CSED-del mi a helyzet?

Tehát, úgy kb. 150 ezres bruttó átlagbért véve alapul, hogy nézne ki a juttatás?


2015. máj. 18. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:

CSED-nél, GYED-nél ugyanúgy, és igen bruttóból. A különbség, hogy a CSED-ből kevesebbet vonnak, mint a GYED-ből.

A kalkulátor nem adta ki a nettó összeget?

Ez kiadja:

[link]

2015. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De kiadta, csak nem tudtam, ez mennyire reális. Tehát ha a 150 nettóval számolok, akkor 88.200 jön ki CSED-re, 77.700 GYED-re.

Tehát a bruttó 70%-át veszi, és akkor abból megy még le az adó, ami CSED esetében kevesebb? Ezzel nem voltam tisztában.

Csak azért nem értettem, mert egy korábbi kérdésnél kapott válasz megzavart. Ott úgy írták, mintha más lenne a GYED alapja, mint a CSED-é.

2015. máj. 18. 16:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanaz az az alapja, hisz CSED és GYED között nincs semmi, közte nem dolgozol, ellátás pedig NEM lehet ellátás alapja.
2015. máj. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

" Tehát ha a 150 nettóval számolok"

Az előbb még 150 bruttó volt.

2015. máj. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elírtam, bruttót akartam oda is írni. :) Bocsi érte.


Közben visszanéztem a kérdésem, hát félreolvastam, ott is úgy írták, hogy CSED és GYED, rosszul emlékeztem.

Köszönöm a válaszokat!

2015. máj. 18. 16:36
 6/7 anonim ***** válasza:

nem az első táppénzes naptól számolnak vissza hanem a szüléstől! tehát a terhesség első fél év az alap, akkor is ha tp-en vagy, hisz nem az ellátás az alap akkor sem, hanem a fizetésed ami után kapod a tp-t.

az új számítással sokaknak pl. jobban jön ki a gyed/csed ha egyből elmennek tp-re... :)

2015. máj. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tehát, ha vegyünk egy példát:

Ha pl. 2016. február 1-jén szülnék. Ha elmegyek 3 hónap után, mondjuk augusztus elsejével táppénzre, akkor mely hónapok bérének átlagából számolnák, illetve ha december 1-ig dolgoznék, és csak után mennék tp-re, akkor melyekből?


Jelenleg több műszakban dolgozom, és épp az a gondom, ha nem járhatok éjszakába, amit egyébként nagyon jól bírok, ellentétben a délelőttel, amikor 2:25-kor kell kelnem, akkor csak délelőttös munkavégzéssel 122000 a bruttóm. Ha csak délutánba járok, akkor kompenzálódna, hogy nem járhatok éjszakázni, de az meg megint kibírhatatlan a közlekedés szempontjából, ráadásul akkor van a legjobb munka is.


Nem akarok terhesség elején elhúzni tp-re, mint csinálták a többiek, de azt sem akarom, hogy azért dolgozzak "kismama műszakban", hogy majd lehúzza az átlagbéremet, és aszerint kapjak CSED-et, GYED-et.

2015. máj. 19. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!