Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van olyan, aki GYED után...

Van olyan, aki GYED után munka nélkül maradt?

Figyelt kérdés
Kicsit kifejteném. Szóval az lenne a kérdésem, mennyire biztos az, ha valaki elmegy GYED-re, utána lesz is munkája? Például visszaveszik és utána pár hónapra rá kirúghatják? Vagy esetleg átrakhatják más munkakörbe? Ez érdekelne engem.
2015. máj. 23. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A gyerek 3 éves koráig nem bocsáthatják el.

Ha a korábban betöltött munkakör megszűnt, akkor a korábbi állásával megegyező fizetés mellett felajánlhatnak neki más munkakört is (de nem kötelező elfogadni),

illetve a másik munkakör nem jelentheti azt, hogy például gazdasági vezetőből takarítóvá "nevezik ki".

2015. máj. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha 3 éves kora elött visszamész dolgozni,kirúghatnak,csak akkor vagy védett 3 éves koráig,ha otthon vagy.Nekem kerek-perec megmondták,h nem vesznek vissza egy műszaka,csak kettőbe.Azt viszont nem tudom vállalni.A gyedem már tavaly lejárt,a gyesem is most fog június közepén.
2015. máj. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Megmondom miért kérdeztem. Van most egy jó kis állásom, amiből tudok előre félrerakni azokra az évekre. Viszont itt tudom hogy utána nem tartanának rám igényt. A részletekbe nem szeretnék belemenni. Szóval van az a lehetőségem, hogy elkezdek munkát keresni, hogy legyen egy olyan munka, ahova biztos visszavesznek. De i a garancia arra, hogy valóban visszavesznek is mindenki boldog? Tételezzük fel, lejár a 3 év, visszamegyek, 3 hónapon belül kirúgnak. Megtehetik, nem?
2015. máj. 23. 11:37
 4/7 anonim ***** válasza:

garancia

- ha sokat letettél már az asztalra a főnök elismeri hogy jó munkarő vagy, a szemedbe, vagy szóban, de szóval konkrétan, és azt is közölheti terhességnél, hogy igen, visszavárnak

- másik, ha a főnökkel jóban vagy, ismerős, protezsált állás, vagy kialakult bizalmi viszony van


mindenestre terhesség alatt meg lehet beszélni minden főnökkel szerintem, hogy mit várhatsz tőle, ha majd visszajössz, ill egyáltalán mik a szándékai, hogyan áll hozzád, stb

2015. máj. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem tutira visszavettek volna, minden meg volt beszélve, teljes felszerelést vásároltak az itthoni munkához, de bezárták a munkahelyem. Azóta elhelyezkedtem máshol, de a volt főnököm már hívott dolgozni, mert azt mondja, hogy igazi jó munkaerőt nehéz találni. A mostani munkahelyemen pl a felvételi elbeszélgetéseken azt mondták, hogy egyáltalán nem gond, hogy van gyerek, ők szívesebben alkalmaznak anyukákat, apukákat mert keményebben dolgoznak, minden piszlicsáré ügy miatt nem mondanak fel. Én is meglepődtem ezen, de tényleg így van, mert engem vettek fel. De garancia nincs semmire. Lehet, hogy jó helyről jössz el, főnök visszavár, aztán mire visszamennél már nincs is ott. Ezer meg egy dolog közbejöhet. Én nem adnám fel a mostani jó munkádat, ha valóban szereted is csinálni, egy másik munkahelyért, mert ki tudja, hogy milyet találsz
2015. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na igen, van, amikor az embert eleve visszavárják. De ha valaki valahova csak azért megy, hogy meglegyen a GYED-hez szükséges idő és megy is szülni, az már kicsit más dolog. És a "biztosat" bizonytalanra cserélni, hogy legyen hova visszamenni, ezt se tartom a legjobb ötletnek. De párom mondta, ha gyereket akarok, adjam fel a munkám egy olyanért, ahova 100 százalék, hogy mehetek vissza utána. Na jó, csak a helyzet azért nem ennyire egyszerű. Még ha a gyerekvállalás miatt váltok is, mi van, ha még a próbaidő alatt felmondanak nekem? Vagy fél év után. Ez mind-mind benne van a pakliban! És még ha minden összejön, ott vagyok mondjuk 1-1,5 évet, mi a garancia, hogy én aztán annyira jó munkaerő voltam ebben az 1 évben, hogy a GYED után még évekig ott leszek? Semmi!
2015. máj. 23. 13:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Én pultosként dolgoztam, vendéglátói végzettségem van, így tudtam, hogy csak szülésig dolgozhatok a szakmámban, a munkahelyemen. Vissza vettek volna, szerettem is ott dolgozni, de a munkaidő nem engedi, hogy gyerek mellett is csináljam. Így én gyed alatt elvégeztem egy OKJ-s képzést, most 2 éves a fiam, az új szakmámban keresek munkát. Nekem szerencsém van, mert tesómnál tudok félállásban dolgozni, így könnyebb anyagilag, amíg nem lesz valami munka.


Garancia sosincs, hogy hosszútávú lesz a munkahelyed. Most is felmondhatnak bármikor. Nem kell ahhoz gyerek... Ha jól dolgozol, és elégedettek veled, akkor esetleg te leszel az utolsók között, akit elküldenek, ha pl megszűnik a cég...


Maradj a mostani munkahelyeden szülésig, aztán majd meglátod hogy ide mész vissza, vagy egy másikat keresel majd.

2015. máj. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!