Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Normális, hogy 5 hónapja nem...

Normális, hogy 5 hónapja nem kaptam gyed extrát?

Figyelt kérdés
Mitóa visszatértem a munkába nem kaptam még gyed extrát. Munkahelyem tb kifizetőhely. Azt mondták, hogy a jogszabályi változások miatt csúszik ennyit az ügy. Nem értem milyen jogszabályi változás lehet ekkora csúszásnak az oka. Volt valaki aki szintén ilyen későn sem kapott még gyed etxrát?
2015. máj. 27. 10:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
De mit nem kapsz? Fizetést gondolom igen, gyedet?
2015. máj. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
gyed extrát (magyarul gyedet igen)
2015. máj. 27. 11:42
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
De azt miért mondtad vissza? Én úgy értelmeztem, illetve úgy tájékoztattak, hogy nem kell visszamondani. Tehát mész dolgozni,kapod a fizetést is meg a gyedet is. Nem? Mennyi idős a gyereked?
2015. máj. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

első, második kommentelő: már bocs, de ha nem vagy a helyzet magaslatán miért teszel fel ilyen kérdéseket?


esetleg valaki hozzá tudna szólni még?

2015. máj. 27. 12:33
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Ja, bocs, nem lehet tőled kérdezni, hogy hogy csináltad? Hát, tudod jó nagy bunkó vagy!
2015. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Először a kérdést nem tudod értelmezni, utána hülyeséget kérdezel, és a végén még neked áll feljebb. Ügyes vagy gratulálok :)
2015. máj. 27. 13:33
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, sokáig tartott míg megválaszoltál. Egyébként mit nem tudtam értelmezni? Olyan nincs, hogy valaki gyed extrát kap. Maga az, hogy gyed extra csak egy kifejezés, azt jelenti, hogy van egy olyan extra szolgáltatás, hogy munka mellett is meg lehet tartani a gyedet, vagy ha valaki gyesen van akkor a gyest (ezért hívják gyed extrának). Ezért kérdeztem, hogy mit nem kapsz. De most már mindegy, azt hittem, hogy egy értelmes embertől meg lehet kérdezni. Tévedtem. Bocs.
2015. máj. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

Akkor én is leszóllak, mert te sem vagy a helyzet magaslatán, mert olyan hogy gyed extra nincs. Csak a köznyelv hívja így a törvényt!!!! Ami egyébként elég sok pontból áll, tehát sokan gyed extrával illetik, ha valaki gyed, gyes mellett tp-re megy szülésig és így a két ellátást kapja egyszerre.

DE az ügyedben inkább a munkahelyed nincs a helyzet magaslatán, mert a munkaügyesnek kellene a leginkább tudnia, hogy nincs semmilyen törvényi változás, és mivel egyszer már kapod a gyeded azzal semmi teendő nincs, azt ő ugyanúgy utalja tovább, mint eddig és amióta pedig dolgozol mellé jön a béred is. Van olyan cég, ahol a kettő egyben van olyan hogy külön utalják, hogy látható legyen, hogy melyik a gyed és melyik a tényleges munkabér. Egyébként még ha lenne is változás semmi köze nem lenne a te utalásodhoz, hiszen mivel kifizető először ő kifizeti részedre a juttatást, majd utána nekik utalja az oep. Szóval inkább a munkaügyiseddel kellenne vitatkozni.

2015. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Utolsó!

1. Gyed extra a neve, tetszik, nem tetszik ez van!

2. A munkahelyem tényleg nincs a helyzet magaslatán, de ezt eddig is tudtam. Beszéltem velük többször, mindig azt mondják, hogy folyamatban van és, hogy a törvényi változások miatt csúszik ennyit és hamarosan kapom, de még mindig semmit sem kaptam.

2015. máj. 27. 15:55
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is igénybe vettem a GYED extrát (tehát hogy a fizetés mellé kapjam a gyed-et, most már a gyes-t). Igazuk van az előttem szólóknak. Nem értem, mi történt a te esetedben. Visszamondtad a GYED-et? Miért? Erre semmi szükség. Elkezdesz dolgozni, és jelzed, hogy a munka mellett a GYED-et is igénybe veszed. Ennyi. Nem kell visszamondani ahhoz, nem kell újraigényelni semmit.
2015. máj. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!