Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Normális, hogy 5 hónapja nem...

Normális, hogy 5 hónapja nem kaptam gyed extrát?

Figyelt kérdés
Mitóa visszatértem a munkába nem kaptam még gyed extrát. Munkahelyem tb kifizetőhely. Azt mondták, hogy a jogszabályi változások miatt csúszik ennyit az ügy. Nem értem milyen jogszabályi változás lehet ekkora csúszásnak az oka. Volt valaki aki szintén ilyen későn sem kapott még gyed etxrát?
2015. máj. 27. 10:39
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem mondtam vissza, nem értem, hogy miből gondoljátok ezt?
2015. máj. 27. 16:51
 12/19 anonim ***** válasza:
Abból gondoljuk, hogy nem kapod. Miért nem kapod? Csak visszamondtad.
2015. máj. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Vajon feltettem volna ezt a kérdést, ha visszamondtam volna??? Nem gondoltam, hogy ennyi okos ember van itt a gyk-án...
2015. máj. 27. 17:03
 14/19 anonim ***** válasza:

Milyen idős a gyerek most?

A GYED határozaton milyen időpont van, meddig vagy jogosult a GYED-re?

2015. máj. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
18 hós, 2 éves koráig.
2015. máj. 27. 20:06
 16/19 anonim ***** válasza:
Valamit benéz a munkahelyed. Hol dolgozol? Csak nem a rendőrségen? Férjemnek sima gyedet is hónapokba került, amíg sikerült fizetniük. Én a helyedben esélyesebb lennék, mert itt valami nagyon bűzlik. Azt simán kapnod kellene, csak valamit elcsesztek.
2015. máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok és NEM gyed extra a neve!!!! Ez az EBTV. ha tetszik neked ha nem. Csak a változásokat a köznyelv elnevezte gyed extrának, ami elég sok mindent magába foglal. Ha megnézed az OEP honlapját is ott is írják, hogy ezen a néven vált ismertté a tv, de a törvényt nem így hívják és nem csak azt foglalja magába, hogy a fizud mellé kapod a gyedet, hanem, hogy a nagyobbra nem szűnik meg az ellátás amikor a kicsire is elkezded kapni, ill. a gyed, gyes mellett tp-re is jogosult lehetsz.....

Ha nem mondtad le (bár lehet aláíratattak veled valamit) akkor állj a munkaügyes elé és mond meg neki, hogy mutassa meg milyen tv-i változás van, ami miatt csúszik a dolog. MERT NINCS ilyen. Majd jan. 1-től lesz megint, hogy mostmár a baba fél éves korától lehet majd dolgozni és ellátást kapni, de ez ugye rád nem fog vonatkozni!!!!

És mint írtam ha kifizetőhely ugyanúgy utalni kellett volna tovább, mint eddig, mert először neki kell leszámfejtenie és utána majd kapja az OEPtől a cég az összeget.

2015. máj. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
95%

Már ne is haragudj, de felháborító a stílusod. Hogy jössz te ahhoz, hogy bárkit is osztogass, pláne úgy, hogy igazából te nem vagy képben?

Még egyszer leírom én is, mert látom nem jutott el az agyadig elsőre. Olyan nincs, hogy gyed extrát igényelsz, kapsz! Ha tetszik ha nem, nincs! A gyed extra egy gyűjtőfogalom, több minden bele tartozik, pl. a diplomás gyed, és az is, hogy 8 órás munka mellett is kapod a juttatásokat. De attól a még ugyanúgy a gyedet kapod, és nem a gyed extrát.

Az meg, hogy értetlenkedtek többen azon, hogy visszamondtad vagy sem, az azért van, mert elvben kapnod kellett volna folyamatosan tovább a gyedet, nem szabadott volna semmilyen szünetnek lennie.

A munkahelyeden érdeklődj, ott van a hiba, őket osztogasd, ne azokat akik csak segíteni akartak neked.

2015. máj. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
93%

Na szép! Te teszed fel értelmetlenül a kérdést, és még te kezdesz el bunkózni a válaszolókkal...

Vannak nálad problémák úgy látom. :)

2015. máj. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!