Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi táppénzt kéne kapnom?...

Mennyi táppénzt kéne kapnom? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Tavaly én vettem igénybe a családi adókedvezményt. Ezt levonják mielőtt számítják a táppénzt vagy az is benne van? Január vége óta vagyok táppénzen és nem értem hogyan számolják (vagyis nekem más jön ki). Mielőtt elmentem táppénzre 17 hónapja dolgoztam a munkahelyemen. Az utolsó 180 napi bruttó keresetem 730ezer ft. Megtudja valaki mondani, hogy mennyit kéne kapnom egy hónapra?

2015. máj. 28. 16:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy veszélyeztetett terhesség miatt vagyok táppénzen.
2015. máj. 28. 16:05
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos mivel idén mentél tpre rád már az új számítás vonatkozik.

Vagyis mivel január vége óta vagy tp-n, így az alap amiből számolnak a 10.31-től visszafelé nézik a 180 napot. Mivel azt írod végig dolgoztál, így tulajdonképpen májustól nézik a fizudat, hogy mennyi volt. Mégpedig itt az számít, hogy mennyi egészségbiztosítási járulékalapod volt, ami után fizettek neked. Ezt a fizupapírodon is meg kell találnod. Tehát nem az amit kézhez kaptál. Általában egyébként ez a bruttó fizuddal egyezik meg. Tehát ha mondjuk azt nézem amit írtál, akkor neked havi szinten 121ezer Ft a bruttód?

Na ha ebből számolom a tp-t akkor olyan bruttó 2.430 Ft körül jön ki egy napra, ami mondjuk a múlt hónapra 73 ezer Ft, ha nem te veszed igénybe a családi kedvezményt akkor ebből lejön az szja így 61 ezer körül jön ki. De ezek tényleg kb számok, mert hogy pontos legyen a fentebb leírt időszak keresetét kellene tudni.

2015. máj. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Az összeget, amit írtam azt az éves papír szerint írtam, amit az adóbevalláshoz adnak(járulékalapot képező jövedelem oszlopban). Pontosan ugyanezt számoltam én is. Ezzel szemben egy havim kimaradt és (gondolom egyben küldtek kettőt) így kaptam 81ezer ft-ot.
2015. máj. 28. 17:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem te veszed igénybe a családi kedvezményt? Mert akkor a 2 gyerek után járó kedvezménnyel kb ennyi jön ki egy hónapra.
2015. máj. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Idén már nem én veszem igénybe. És az a 81 ezer az 2 havi kéne legyen mert előtte való hónapban nem kaptam egy forintot sem.
2015. máj. 28. 18:09
 6/10 A kérdező kommentje:
Mi visszamenőleg kapjuk a fizut hó végén, januárban a decemberit, februárban a januárit...stb. februárban még teljes fizut kaptam. Márciusban semmit. Áprilisban ezt a 81ezret és holnap vagy hétfőn jön a mostani fizu.
2015. máj. 28. 18:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor itt lehet a gond, hogy januárra megkaptad a teljes fizudat, így most a 2 haviból levették a plusz pénzt. Pontosan mikortól vagy tp-n? Illetve meddig van leadva a tp papírod? És mikor utalták az összeget? A munkahelyed kifizetőhely?
2015. máj. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Január 19.-től. De mivel már nem én veszem igénybe az adókedvezményt így a fizum nettó 63ezer ft. A papír május 18ig van leadva. Utalni pedig április 28.-án utaltak. És igen kifizetőhely. Szerintem ennyi nincs a levonás a 2hét miatt. Vagy igen?
2015. máj. 28. 21:23
 9/10 anonim ***** válasza:

huh ezt most nem értem a 121 ezer bruttó fizuból kaptál 63ezer ft-ot?

Ha meg alacsonyabba fizud akkor eleve ez a 180 napi 730 ezer sem oké.

Ha gondolod kiszámolom neked pontosan, csak akkor kellenének a pontos adatok, vagyis

Május 1 - október 31-ig bérezett jövedelmed összesen (bruttó összeg). Mennyi a szerződés szerinti béred, illetve, hogy mikor voltak a tp napok lezárva. Vagyis az egy dolog, hogy te ápr. 28-án kaptál egy összeget, amit ha jól értelmeztem az egyik válaszodból márciusi bérnek felelne meg, nem biztos, hogy az egész márciusi hónap szerepel benne, ugyanis a tp papíron megfelelő dátumokkal kell elszámolnia a cégnek a tpdet. Szóval ez nagyon fontos,hogy mettől meddig szólnak a tp papírok.

2015. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Írtam privátot...köszi, hogy segítesz!!!
2015. máj. 29. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!