Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » "Állandó" közmunkán lévő...

"Állandó" közmunkán lévő kaphat TGYÁS-t (most már CSED) gyed-et stb?

Figyelt kérdés
Férjem unokahúga most szült, s váltig állítja hogy neki meg fog járni mert hogy dolgozott. De hivatalosan munkanélküli, csak az önkormányzat foglalkoztatta (kb 50ezret kapott/hó), éves időtartamokra azt hiszem ezt hívják start programnak. Normál munkahelye sosem volt, s félő hogyha nem is jár meg, s valahogy mégis megkapja, akkor visszafizetni nem tudná. Már járt így, hogy igényelt valamit, megkapta, ami nem járt, aztán hoppá jött a levél hogy hivatalos adatok alapján mégse úgy van. Védőnőtől azért kapta meg rá a papírokat, mert azt mondta neki munkahelye van, de az általam is látott papírjain is az áll hogy munkanélküli. Most akkor hogy is van ez?

2015. máj. 30. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Minthogy te sem és ő sem tudja pontosan meghatározni a jogviszonyát, illetve, hogy fizetnek-e utána járulékot, mi sem fogjuk tudni megmondani. Ha megigényeli, nyilván meg fogják neki mondani, hogy kaphat-e vagy sem.
2015. máj. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos tudom hogy így nem lehet megmondani, persze hogy nem. De egyetlen egy munkatársa sem igényelhette eddig, pedig többen is szültek. Viszont ugyebár a munkahelyre kell leadni a papírokat, s az önkormányzatnál dolgozó ügyintéző,elég sokat téved. Pl volt akinek intézte a táppénzét, de azon kívül pluszban kiutalta a fizetést is, az meg fizetgethette vissza.Több hasonló eset is volt, ezért lenne jó tudni hogy általánosságban hogy van. Biztos jár itt olyan anyuka, aki hasonlóképp dolgozott.
2015. máj. 30. 10:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem az önkormányzati dolgozó fogja eldönteni, ő csak továbbítja az OEP-nek a kérelmet egy munkáltatói igazolással.

De ha nem tudod megmondani, milyen jogviszonyban volt foglalkoztatva, mi sem fogjuk tudni megmondani, jogosult lesz-e.


Amúgy az ilyen ügyintéző ellen panaszt kell tenni, aki többször is hibázott már, és nem tudja normálisan végezni a munkáját.

2015. máj. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Èn közel 3 èvig voltam közmunkàn. Nekem fog jàrni csed, gyed is.
2015. máj. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Főleg neked kedves utolsó, akkor van benne ráció hogy ő is megkaphatja. Megkérdezhetem te milyen státuszban voltál?

2015. máj. 30. 12:38
 6/7 A kérdező kommentje:

Mármint munkanélküliként voltál írva, vagy miként? Mert néztem a papírjait, s még a valami fizetésről kiállított papírján (nem tudom mi az különben, de nem bérpapír szerintem) is olyan szerepel "Munkanélküli foglalkoztatásából származó jövedelem"

Nem értem az egészet. :( Igaz nem az én dolgom, de nem akarom hogy megint úgy járjon hogy százezreket kell visszafizetnie, mert nem járt utána.

2015. máj. 30. 12:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom a közmunkás ugyanúgy biztosított, tehát jár rá csed, gyed. A munkatársai lehet azért ne kaptak, mert nem volt meg a minimális biztosítási ideje (365 nap),ami szintén az előfeltétele.
2015. máj. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!