Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár vagy nem jár valamilyen pénz?

Jár vagy nem jár valamilyen pénz?

Figyelt kérdés

Az érdekel leginkább,hogy ha közös megegyezéssel eljövök a munkahelyemről a 3 év letelte után, akkor jár valami?

Mármint betöltötte a kicsi még áprilisban a 3-at, de ami bent maradt szabadság azt ki kell adnia a munkáltatónak és így rászámolva a napokat lesz dátumozva a papír, vagy azt ki kell fizetnie?

Nem tudom most milyen szabályok vannak. Nem tudom számít vagy sem, de be voltam jelentve 2 évig mielőtt eljöttem táppénzre, járt tgyás,gyed, gyes is.

Valaki tud ebben segíteni?



2015. jún. 1. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mindegy.

Vagy kitöltöd a szabid, és fizetés napon utalják a béred, vagy azonnal megírjátok a papírokat, és a ki nem vett szabit kifizetik. Szerintem töltsd ki a szabikat, és utána szűnjön meg a munkaviszonyod.

2015. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezt nem én döntöm el,hogy ki veszem vagy sem. Már áprilisban betöltötte a kicsi a 3-at és fogalmam sincs mi lesz a papírra írva, csak holnap kapom meg. Csak kíváncsi vagyok,hogy szabályos. Ha rászámolja a bent lévő napokat és úgy dátumozza vagy ha ráírja,hogy kifizeti. Bár hiába ír rá bármit fizetni nem fog egy fillért se. oha semmit nem fizetett.

Ha ilyen esetben én nem írom alá akkor mit tud csinálni? Mármint ha az szerepel benne,hogy kifizette de nem adott egy fillért se?

2015. jún. 1. 10:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már áprilisban betöltötte a gyermeked a 3 évet, és te nem mentél vissza dolgozni, akkor valszeg kiírják szabinak az azóta eltelt időt, amire neked bér is jár. Ezt nekik le kell bérszámfejteni, el kell utalniuk, vagy neked ki kell fizetniük, mint munkabér. A munkaviszony megszűnésének a napja az, amikor a szabijaid is lejárnak.

Amíg nem fizet semmit, ne írd alá a papírokat.

Vigyázz viszont, mert ha genyó, akkor jöhet azzal, hogy nem jelentél meg a munkahelyeden, stb (mivel elvileg ugye már dolgoznod kellene, vagy nemsokára a szabik lejárta után).

Ha azzal a nappal zárják le, amikor a gyermeked betöltötte a 3. életévét, azaz már nem jár a gyes, nem vagy fizetés nélküli szabin, de nem vesz vissza, akkor a felhalmozódott szabadságot ki kell fizetnie. Ez esetben se írj alá semmit, amíg nem fizet. Ne hagyd, hogy rászedjenek, nem kötelezhet semmire.

Annak járj utána (ezt sajna nem tudom) esetleg neked milyen bejelentési kötelezettségeid lehetnek a munkáltató felé. Pl fel kell e mondani a fizetés nélküli szabit írásban, ilyesmi, nehogy valamibe belekössenek.

2015. jún. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ettől félek én is,hogy oké nem írom alá de akkor is tuti kiszúr velem valahogy. Mivel én nem vagyok jártas abban mit,hogyan lehet így könnyen alám tud rakni. Elég ha csak ír egy azonnali felmondást és már nem kapok munkanélkülit.

Nagyon köszönöm a válaszokat. Még kicsit kutatok a neten,hogy ilyen esetben milyen jogaim vannak.

2015. jún. 1. 11:03
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Nos akkor vegyük sorra.

Először is nem mindegy milyen papírt írsz alá. Közös megegyezés, vagy felmondás te vagy a munkáltatód részéről. Közös megegyezés esetén ugye az a lényeg, hogy az legyen benne amivel mindkettőtök egyetért. Na ez általában akkor éri meg ha kedvezőbb, mint a felmondás. Vagyis a te esetedben többet fizetne, mint ha ő bocsátana el. Ugyanis neked jár a szabid kifizetése (akárhogy is, tehát most mint munkabér ha szabin vagy, akár kifizetve), illetve az ott eltöltött 5 éved miatt + 1 havi végkielégítés is jár. Tehát a közös megegyezés akkor jó, ha legalább ezt vagy ennél többet ad. Ha ő mond fel neked akkor ugye az előbb leírtak törvény szerint járnak.

VISZONT, nem tudom, hogy amikor a gyerkőcöd betöltötte a hármat te mit csináltál. Ugyanis a fizu nélküli szabi max a gyerek 3. életévének betöltéséig jár és másnaptól neked munkára kellene jelentkezned. Ezt megtetted? Esetleg értesítetted a munkáltatódat, hogy a szabi kiadásával szeretnéd kezdeni a munka felvételt? Ha igen a törvény véd. És jár minden amit az előbb leírtam. Ja és még a felmondási időre is jár átlagbér (ez kimaradt) Neki válaszolnia kellett a megkeresésedre és tájékoztatni, hogy akkor mikortól adja ki a szabikat (60 napon belül kell elkezdeni kiadnia törvény szerint, bár általában ugye ezzel szokták kezdeni, de nem kötelező). Ha viszont ezt nem tetted meg, akkor az első munkanap be kellett volna menned, hogy fel szeretnéd venni a munkát, ellenkező esetben tulajdonképpen a munkaszerződésedet szegted és és ezért simán ki is rúghat. Szóval ha szemét ha nem ilyen esetben őt védi a törvény, mert te mulasztottál. Elviekben így is jár a szabipénzed illetve a végkielégítés is, csak kérdés ha nem tudtok megegyezni a felmondás feltételeiben te meg tudsz-e jelenni dolgozni, illetve mivel ha jól vettem ki sokszor kiskapukat keres a munkáltatód, ezt jól el tudja nyújtani neked. Nem tudom milyen munkakörben dolgoztál és mennyi járna neked pontosan, mert ezt mérlegelve kell ügyvédet keresni (akinek ugye költsége van). Vagy első körben eléteszed a munka tvk-ét és mondod mik azok amik járnának neked és mi az amire igényt tartasz és mint látja ez tv, tehát a munkaügyi bíróságon biztos nyernél. Lehet már ez hatni fog. Ha nem akkor érvényes amit az előbb írtam, hogy mérlegelni kell, hogy mennyit kapnál és mennyit kérne egy ügyvéd ezért a hercehurcáért.

2015. jún. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igaz ez kimaradt,hogy a gyerkőc szülinapja után másnap behívott a főnök. Én úgy voltam akkor meg is kapom a közös felmondásról szóló papírt. De nem így lett. Csak megkérdezte,hogy vissza akarok e menni vagy nem!? Amire persze tudta a választ, hiszen olyan a munkaidő,hogy egyáltalán nem tudom vállalni. Még akkor se ha ovis lesz a kicsi. Megbeszéltük,hogy nem megyek vissza. De most ezt én nem tudom igazolni,hogy voltam bent,beszéltem vele, attól még ez így érvényes, ha papír nem készült?

Kicsit tartok tőle, mert elég szemét volt. Semmi papírt nem intézett terhesség alatt se, pedig azt mondta ige. Mármint gondolok itt még a táppénzre meg egyebekre. Magamnak intéztem mikor kiderült,hogy ő nem tett semmit. Így táppénzre 4 hónapot vártam a tgyásra meg 3-at. Na meg persze fenyegetőzött mikor kiderült,hogy a 9-es kód után is fizetnie kellett, meg felül tudja vizsgáltatni az állapotom miért is vagyok táppénzen, meg ilyenek voltak. Ezért tartok kicsit,hogy vajon mivel fog majd bekavarni.

A szabit meg soha nem is adta ki, csak aláíratta velem is meg az összes többi dolgozóval. Már bánom,hogy egyáltalán nála melóztam le kicsit több mint 2 évet. Ha előre tudom,hogy ilyeneket csinál majd....

De még egyszer köszi a sok segítséget.

2015. jún. 1. 13:54
 7/7 A kérdező kommentje:

Van fejlemény!

Ma voltam bent aláírni a papírokat. Vagyis nem írtam alá semmit..

Még azt se akarta a főnök,hogy elolvassam. De persze elolvastam mindent. Renden is volt a szabadság kivételével minden a papírokon addig ameddig ki nem derült,hogy én írjak alá, ő hazaviszi, lepecsételi,aláírja és majd visszahozza.. Na persze. Mondtam,hogy majd ha itt lesz a bélyegző és ő is előttem aláír akkor én is. Ja és persze még áprilisi dátummal volt kiállítva :D Tiszta vicc...

Na de aztán ott volt a szabadságos papír. Kiszámolva mennyi jár. Rákérdeztem, hát ő ilyet soha nem is fizetett senkinek és nekem se fog ezt vehetem 100%-nak! Én meg mondtam vagy fizet vagy kiadja. /Bár én úgy tudom akkor is kell fizetnie ha kiadja??! De ezt nem tudom biztosan/ Ebben maradtunk.

Csak most itt vagyok jövedelem nélkül, mivel még munkanélkülire se tudok menni papírok nélkül :/ Remek!

2015. jún. 3. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!