Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed ügyben tudna segíteni...

Bella 86 kérdése:

Gyed ügyben tudna segíteni nekem hozzáértő?

Figyelt kérdés
A következő lenne a kérdésem: Ha megállapítják részemre a gyed napi bruttó összegét, akkor a nettó összeg ami megmarad a bruttó összegből a járulékok levonása után, azt egy összegben kiutalják? pl. Ha napi 3500 ft Bruttó, és ebből 2450 ft a naptári napi összeg, akkor ezt annyival kell beszorozni ahányas a hónap?
2015. jún. 4. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. 2450Ftx30 v. 31-el.

30-as hónap: 73500 FT

31-es:75950 Ft. Ez a nettó.

A 3500 Ft a napi alap v. ez már a gyed bruttója? Gondolom ez már a gyed bruttója. Amit kapsz határozatot, azon a bruttó van mindig, úgy mint a csednél (tgyásnál) volt. Csak annyi, hogy a gyedből adó mellett nyugdíjat is vonnak, ha nem érvényesítesz adókedvezményt.

2015. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen mindig ahány napos a hónap.

Utalni nettót fognak, vagyis neked a napi bruttód 3.500 Ft, így a gyed bruttód 2.450 Ft/nap, aminek a nettója 1.813 Ft, vagyis mondjuk júniusra, ami 30 napos kapsz kézhez 54390 Ft-ot.

2015. jún. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Persze nagyon gáz, mert én az első kisfiammal többet kaptam, mint most! Hozzá teszem ott is minimálbérrel voltam bejelentve, ami azóta emelkedett. Ott a napi nettó összeget megkapta,és nem még annak is a nettó összegét!!!!

2015. jún. 5. 16:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdés, visszamentél-e dolgozni a 2 gyerek között?

Mert az első gyerekednél azért lehetett több a gyeded, mert ha akkor volt 180 bérezett napod, akkor átlagbért számoltak, amibe beletartozott a túlóra, prémium, pótlékok, minden olyan juttatás, amiből TB-t vontak.

Ha most nem mentél vissza legalább 180 v. 120 napot dolgozni, akkor csak a szerződés szerinti béred az alap. A bruttó 3500 Ft, pont 105 ezer Ft-ra jön ki, ami a minimálbér.

2015. jún. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Sajnos nem mentem vissza dolgozni! De a szerződésem szerint 105000 ft, a minimálbérem ezt a munkáltatom küldte adóbevallás előtt.

2015. jún. 5. 17:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, azért írtam, hogy az első gyerekednél valószínűleg azért lehetett több a gyed, mert a minimálbérre rámentek pótlékok, esetleg túlóra, prémium, amik most nem voltak.

Nem tudom mennyi volt a minimálbér az első gyereked születésekor, mert ha pl. 98 ezer Ft volt, akkor a pótlékok felvihették ezt akár 120 ezerre is és akkor ugye annak vették a 70%, mert gondolom akkor volt 180 bérezett napod.

Most viszont nem dolgoztál, ezért nincs túlóra, prémiumm, pótlék, ami a 105 ezret feljebb vihetné, ezért csak a 105 ezernek a 70%-át kapod. Ha dolgoztál volna megint 180 napot és lett volna pótlékod, túlóra, akkor ez a 105 ezer akár átlagban 130-140 ezer is lehet ugye és akkor ennek vennék a 70%-át. Így kevesebb juttatást kapsz, mintha dolgoztál volna fél évet a másik gyerek előtt.

2015. jún. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!