Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan kell kiszámolni a...

Hogyan kell kiszámolni a gyedet? Többi lent

Figyelt kérdés

Az előző 2évet nézik ugye? ha vki alkalmi munkavállaló volt az nem számít bele?

/mert 2014.05.05-11.10 ig alkalmis voltam/

2015.január 10-julius 10ig brutto 140.000 a fizetésem,ezt követően 2015.juli 11-brutto 122.000 lesz sajnos..

2016.02-ba jön a baba és ugye nem fogok tudni végig dolgozni mivel olyan a munkahelyem és lehet hogy November-Decemberbe már táppénzen kell lennem...

a táppénz mennyiben zavar be?

Mennyi lesz így akkor a gyedem?


2015. jún. 8. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Októbertől néznek vissza 180 nap átlagát, mivel a táppénz nem számít bele. Azaz májustól októberi fizut nézik.
2015. jún. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nos ha februárban szülsz, akkor a csednél november 30-tól visszafelé nézik, hogy van-e 180/120 nap bérezett jövedelmed (vagy legalább 30 nap). Azt nem írod, hogy a júli 11-től más-e a munkáltatód, ha igen csak azt a bért fogják nézni.

Tp nem fog belezavarni és ott is az igénylés napjától visszafelé a 3. hónap utolsó napjától nézik meg van-e a fenti bérezett napod, ha megvan annak szintén veszik a napi átlagát, ha nincs, akkor a szerződés szerinti béred lesz az alap.

2015. jún. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Tp nem fog belezavarni és ott is az igénylés napjától visszafelé a 3. hónap utolsó napjától nézik meg van-e a fenti bérezett"


Ez nem így van, ott már nem számít táppénztől vissza a harmadik hónap, szimplán csak átugorják a táppénzes napokat.

2015. jún. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ott a tp alapjára gondoltam. Előtte leírtam a csed alapot.
2015. jún. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek aki irt!

és igen más lesz a munkáltatóm azért lesz kevesebb a pénzem is,mármint csak az alapom lesz kevesebb viszont a pénzem a pótlékokkal több lesz ,csak azt ugye nem tudom mennyi lesz azért csak az alapot írtam... és miért csak azt a bért fogják nézni, (márhogy a másik munkáltatónál?) én azt gondoltam hogy a 2év átlagában nézik a munkabért...

azért jó tudni az ilyeneket :-((

jah azt kihagytam hogy tavaly alkalmis után kaptam munkanélkülit igaz csak 40 napot,de gondolom az nem számít

2015. jún. 10. 19:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor csak az új munkáltatónál lévő bért nézik, ez biztos.
2015. jún. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!