Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van az ügyfélkapun kívül...

Van az ügyfélkapun kívül bármi módja annak, hogy online vagy postán kérjem a gyest, az anyaságit és a családit?

Figyelt kérdés
Nincs ügyfélkapum, és már el sem tudom intézni a szülésig, nem adnak időpontot. Sajna hülye voltam és későb kezdtem el utánanézni az igénylés menetének, naivan azt hittem, hogy nem cincálnának be valakit szülés után pár nappal sorbaállni sehová, és el lehet ezt intézni a lakóhelyen is, de látom, hogy nem... A neten ellentmondásos infókat találok, úgyhogy tapasztalatokat kérdeznék: lehet ezt valahogy úgy intézni, hogy ne kelljen bekocsikázni Pestre és órákig sorbaállni?
2015. jún. 27. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a postához nem kell órákat sorban állni.
2015. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Honnan akarsz egyáltalán kocsikázni?

Bármelyik helyi kormányablaknál igényelhető az ellátás.

2015. jún. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs kormányablak, 25 km a legközelebbi. Azt olvastam most, hogy postán ezt nem lehet, vagy személyesen, vagy ügyfélkapun keresztül.
2015. jún. 27. 11:28
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az okmányirodában nem kellett időpontot foglalni. Itthon elindítottam az ügyfélkapu regisztrációt, bementem az okmányirodába, húztam egy sorszámot, és kb 2 perc múlva mehettem is... Soron kívül intézték az ügyfélkapusokat.

Amúgy miért nincs időd szülésig? Holnap szülsz? Ha nem, akkor még hétfőn is bemehetsz egy okm. irodába.

Amúgy igen, postán is kérheted, de apa is bemehet a papírokkal a kormány ablakba.

2015. jún. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De postán hogy? Mindenhol azt olvasom, hogy nem lehet postán. Azért mondom, hogy teli van a net hülyeségekkel, egyik helyen ezt olvasom, a másik helyen azt...

Itt nekem az okmányirodában azt mondták, hogy kell hozzá időpot, 3 hét múlva adnak, nekem másfél hetem van :/

2015. jún. 27. 12:01
 6/12 anonim ***** válasza:
4%
Igényelni nem lehet a postán, de az összeget kaphatod postai úton. Ez okozza a félreértést, a megfogalmazásod.
2015. jún. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazad van, hülyén fogalmaztam valóban, most látom. Tehát az igénylésről lenne szó, azt tudom, hogy a pénzt már kaphatom postán is.
2015. jún. 27. 12:32
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

mindig is be lehetett adni postán.

[link]


lehet elektronikusan és papíralapon, utóbbit személyesen vagy postán.

2015. jún. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De postai úton kérheti. Letölti a nyomtatványokat, mellékeli a papírokat és feladja.

De tényleg el tudod intézni bármelyik kormányablakba az ügyfélkaput is. Nem kell ragaszkodnod 1 helyhez. Nálunk egyébként hamar megvan a regisztráció ha bemész személyesen, és sorszámot húzol, mint időpontot kérsz, azt nekünk is sokára adnak.

2015. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nem fogalmaztál hülyén, teljesen világos, hogy az igénylésre gondoltál, kérdező.
2015. jún. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!