Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akiknél apa vette igénybe a...

Akiknél apa vette igénybe a gyedet egy éves kor után?

Figyelt kérdés
Akik még szülinap előtt megigényelték, hogy ne legyen 2 hónap várakozási idő, apa mennyivel előtte vett ki fizetetlen szabit? Elég 2-3 nap is, mondjuk ha 20-án született 17-20 ig fizetetlen szabin van, az úgy jó?
2015. júl. 1. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én úgy tudom mindenképp felfüggesztik a gyed extránál és csak 1 éves után lehet igényelni legalábbis áprilisba még így volt mi akkor igényeltük, nem kellett szabit kivenni azt mondták akkor is felfüggesztik.most fogjuk az elsőt gyed-et meg kapni
2015. júl. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ahogy írod, ha első szülinap előtt pár nappal apa kivesz fizu nélkülit (elég az a pár nap is), akkor nem lesz a 60 nap gyed nélküli időszak, hanem folyamatosan kapjátok és az első szülinap után 21-én már mehet dolgozni. Bár én személy szerint inkább 1-2 hetet szabiznék.
2015. júl. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első rosszul tájékoztattak vagy félreértettétek a dolgot. Ha sima szabit venne ki apa akkor annak nem lenne értelme és igen akkor megvan a 60 nap. Ha fizu nélküli szabit vesz ki az első szülinap előtt akkor viszont nincs meg a 60 nap választási idő, hanem folyamatos az ellátás. Igaz ehhez kell a munkáltató is, hogy engedélyezze a fizu nélkülit utána meg állományba vegyen.
2015. júl. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

első vagyok

nekünk ezt a lehetőséget nem mondták pedig jobb lett volna mert így 2 hónapja csak a férjem fizuja van.

az oep-nél mondták de a munkahelye kifizető így a gyed-et onnan kapja

2015. júl. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az OEP-nél nem tanácsolhatják, hogy apa menjen pár nap fizetés nélküli szabira a gyerek 1 éves szülinapja előtt. De, meg lehet csinálni:)

Az elbírálás viszont így is 30 naptári nap, tehát érdemes megigényelni 1 hónappal a szülinap előtt a gyedet apa nevére.

2015. júl. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekünk igazából jó ha elég pár nap, mert hó végi a lányom. Tehát december 29-cel én lemondom, apa igényli 30-cal, én januárban még megkapom a decemberit, apa úgyis februárban, szal így nincs kihagyás, ha jól értem :)
2015. júl. 1. 14:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, igazad van Kérdező. De, te se felejtsd el lemondani a gyedet.
2015. júl. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, írtad hogy lemondod:) Meleg van:)
2015. júl. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat az offért, de valaki elmagyarázná nekem pontosan,hogyan lehetséges az hogy apa menjen gyedre? Jövőre január 1-től már a gyerek 6 hós korában lehet Gyed extrát igényelni.

Én elmegyek Csedre, de gyedre apát szeretnénk,mert neki a max gyed járna,viszont mellette ő továbbra is teljes munkaidőben dolgozna.

Mi ez a 60 napos felfüggesztés?

Köszönöm, ha segítetek.

2015. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nagyon jó a kérdésed :)))) pont ilyenen gondolkodunk mi is (1 éves kor előtt csak egy hetet lenne itthon) aztán gondolkodtunk rajta sokat,hogy az mennyire jó,hogy csak ilyen rövid időt lenne,de ezek szerint tök okés így is :) Még pár hónapunk addig azért jobban utána járunk ennek meg annak is,hogy mennyivel előtte érdemes elkezdeni intézkedni
2015. júl. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!