Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a külömbség ha van munkám...

Mi a külömbség ha van munkám és ha nincs? És teherbe esek?

Figyelt kérdés

Szóval..Ha van munkám és mondjuk 90.000/netto a havi keresetem,de 3 hónapja dolgozzom.

És ha munkanélküli vagyok és semmilyen keresettel nem rendelkezem?

Viszont teherbe estem..Mi a külömbség összegekben mérve?


2015. júl. 1. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Különbség semmi! Ugyanazt kapod! GYES, Csp, Egyszeri anyasági!
2015. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van TB-d, így gond nélkül ellátnak mindenhol.

Amúgy más különbség nem nagyon van, mert táppénzhez, gyedhez több munkaviszony kellene.

2015. júl. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az első írja. Semmi különbség.

Ugyanis ahhoz jó néhány hónappal több munkaviszonyodnak kell, hogy legyen, hogy gyed-et kaphass. Ahhoz a 3 hónapos munkaviszony édes kevés.

Viszont annyi különbség mégis van, hogy ha dolgozol, akkor tudsz félretenni a baba születésére, ha nincs munkád, akkor nyilván nem...Vagy legalább is addig tudtok élni valamiből, míg ha nem dolgozol, akkor munka nélkül igen nehéz fenntartania magát az embernek, hát még egy gyereket...

2015. júl. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha 1 éves munka viszonyom van?
2015. júl. 1. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az igénylést megelőző két évben kell meglennie a 365 napnak! Ha egy éves munkaviszonyod van, és akkor is van munkahelyed, amikor elmész szülni, akkor kapsz CSED-et, GYED-et.
2015. júl. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
ha 3 hónapja dolgozol, mondjuk akkor van különbség ha nem jön előbb a baba, hisz jó esetbe 9 hónap a terhesség+ a 3 hónap, az már 1 év, amire jár a csed és a gyed. ami a bruttó béred 70%-, a gyes meg ugye 25E körül van (nem tudom pontosan)
2015. júl. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os válaszolta meg jól.

Ha 3 hónapja dolgozol, és teherbe esel, akkor még 9 hónapig ugye biztosított vagy (csak kevés helyen van 6 hónap próbaidő, így 3 hónap munkaviszonnyal már véglegesítve vagy).

Így mire szülsz, megvan az egy év munkaviszonyod, így jár a csed és gyed.

Ha nincs semmi munkaviszonyod, akkor csak gyes jár, ami 25ezer körül van.

2015. júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!