Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apolási díjat kapok, májusba...

Apolási díjat kapok, májusba szülök! Gyes mellett kaphatok ápolásit vagy csak egyiket igényelhetem?

Figyelt kérdés
2016. jan. 15. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg az ápolási díjat megállapító határozatodat. Gyanítom benne van, mi a jelentésköteles.

Szerintem mind a kettő ellátás. Egyszerre két ellátás nem vehető igénybe.

2016. jan. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, egyszerre a kettőt nem lehet. Nyilván a magasabb összegűt kérd. Bár úgy tudom, ha pl. az ápolásit kéred, akkor az ápolási és gyes különbözetét még megkapod, de ez nem biztos. Államkincstárban érdeklődj.
2016. jan. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
egyszerre egy vehető igénybe. nem tudom melyik nagyobb összeg.
2016. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, egyszerre a kettőt nem lehet igénybevenni,csak az egyiket.
2016. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mien tökéletes ez az állam ebből neveljem a gyerekem meg gondozom az édesanyámat vagy dugjam otthonba,de azt is fizetni kell!
2016. jan. 15. 13:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Más országban ennyi sincs, old meg magad van. Elhiszem, hogy nehéz döntés az embernek egy szülőjét otthonba adni, de ha nincs más lehetőség, akkor sajnos muszáj. Ha édesanyád annyira beteg, akkor állami v. önkormányzati otthonnak be kell vegye. Tudom, ez sem könnyű. De ha már gyereket tervezek, akkor mérlegelem, hogy mi a jó. Főleg, mert egy újszülöttet és egy idős beteg embert ellátni sem egyszerű 1 embernek.

Nem az államot kell szidni. Bár gondolom a gyereknek apja is van, mert az a 25 ezer havonta, azért nem valami sok, hogy ezért az ember mérgelődjön.

2016. jan. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Ne az államot szidd, a gyes nem is arra való, hogy abból élj meg, az csak egy kis plusz juttatás alanyi jogon.

Ott kezdődik, hogy nem a gyesre kellene gyereket vállalni. Nem megbántani akarlak, de így van. A másik, hogy gondolom van apja a gyereknek, az ő jövedelme is besegít a megélhetésetekbe.

A harmadik, hogy édesanyádnak is kell kapnia nyugdíjat, rokkant nyugdíjat, valahogy gazdálkodjátok ki.

2016. jan. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy ember egyféle ellátást kaphat tudtommal.
2016. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!