Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a gyermek apjával egy...

Ha a gyermek apjával egy bejelentett lakcimen élek de nem vagyunk se hivatalosan élettársak se össze házasodnva, akkor jogilag lehetek egyedül nevelő anya? (gyedhez? )

Figyelt kérdés
2016. jan. 17. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem, hiszen együtt élsz vele, így az elettarsad. Nem kell hozzá regisztrálni. A gyed összege npmeg nem függ attól, hogy egyedülálló vagy e vagy se
2016. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Hogy érted azt, hogy nem vagytok hivatalosan élettársak?

Szakítottatok, csak egy helyen laktok, mint a lakótársak? Mert akkor egyedülálló vagy.

Ha viszont egy pár vagytok és együtt laktok, akkor élettársak vagytok jogilag (hivatalosan).

2016. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
A többiek leírták... én csak annyit írok,hogy a családi pótlék az ami kb 1000ft-al több ha valaki egyedülálló
2016. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Jogilag lehetsz. Csak ilyenkor mindkettőtöknek ezt kell nyilatkoznia.

Egy lakcìmen is lehet külön hàztartàsban élni.

Én màr csak azért is megcsinàlnàm hogy egyedülàlló vagyok,mert több a tàmogatàs,ha egyedül nevelek 2 gyereket egy fizuból pl. Meg amiért fordìtott esetben nem elég,hogy valóban egy lakcìmen és együtt élünk,mert ezt sehol nem tekintik élettàrsi kapcsolatnak (sem csoknàl, sem hitelnél, sem önkormànyzatnàl). Ha kell nekik ilyenkor a papìr akkor kelljen ahhoz is ha bizonyìtani akarjàk,hogy az élettàrsam.

Kicsit kettős mérce.

2016. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

ha nincs apasági nyilatkozat, gyermek a neveden lesz, automatikusan egyedülállóként fognak kezelni(később, nem sokkal szülés után a gyámügy megkér, hogy rendezd a gyermek családi jogállását, ott nyilatkozhatod, hogy apa ismeretlen, v fiktív személy)


ellenkező esetben, ha van apasági nyilatkozta, ha a párod a világ másik elén lakna se kezelnének egyedülállóként, amíg azt bíróság ki nem mondja.

tökre nem lakcímet néznek.


nem kéne lepontozni, mert nagyon úgy van, amit írtam.

2016. jan. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

jogilag akkor az élettársad ha egy életközösségben éltek.

tehát nem attól lesztek azok, hogy regisztráltok, hanem hogy egy párnak valljátok magatokat.


szerintem nem éri meg csalni. itt volt pár hete egy kérdés, nem voltak se bejelentve se összeházasodva, így kérték az egyedülálló családit, mert az annyira kell ám nekik. aztán jött a pofon, mikor anyuka gyesre ment gyedről és már nem tudta az adókedvezményt érvényesíteni, de ugye apa se, hisz különállóknak vallották magukat :D tehát havi 1200Forintért buktak havi 10.000forintot :D

2016. jan. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat . A méltányossági gyed miatt kérdeztem. Lejárt az 1 év hallgatói gyedem, és szeretném még egy évre megigényelni. És az azért nem 1200 ft.
2016. jan. 17. 23:16
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó, elhiheted, értek hozzá, tudom, mitől lesz valaki egyedülálló. Az egyedülállóság tényéről nyilatkozni kell, és ha valaki valótlant állít, és kiderült, annak elég csúnya anyagi következményei lehetnek. Ha a gyerek két szülője együtt él, közösen neveli a gyereket, vagyonközösséget alkotnak, akkor ha a fejükre állnak, akkor sem számítanak egyedülálló szülőknek.

Sokan szeretik nem megérteni, hogy mit jelent az élettársi kapcsolat. Nem a regisztrált élettársi kapcsolatról beszélek, hanem a "sima" élettársakról, akik közös döntés alapján együtt élnek, mint pár. Nem kell hozzá se közös lakcím, se semmi egyéb.

Vagy ha te együtt élsz a pároddal, de nincs lepapírozva, akkor te azt hiszed, hogy te egyedülálló vagy? Vajon a párod is így gondolja? Akkor nyilván egy rossz szavad nem lenne, ha megcsalna, ugye?

2016. jan. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

a sok lepontozótól kérdezem, ha valakinek a férje kimegy külföldre élni dolgozni átmenetileg szerintetek addig anyuka egydülállóak minősülne??hát nem.


mivel nem lakcímet néznek!

2016. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

mi az, hogy méltányossági gyed miatt? a diplomás gyed akkor is 1 év ha feleség vagy és akkor is ha egyedülálló. azért nem fogsz kapni még 1 évig gyedet mert te hazudsz!

ráadásul még semmit nem tettél be, de már olyan nagyon kéred ki! ott lakik veletek apuka, tessék eltartani a családot, gyerek mehet bölcsibe, te meg mehetsz dolgozni! úgyis lejárt a sulid!


2 év gyedet az kap aki dolgozott és adózott!

2016. jan. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!