Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES-en voltam 1981-1987, ez...

PBabett kérdése:

GYES-en voltam 1981-1987, ez a tarsadalombiztositasi nyilvantartasokban nem szerepel. Egyéb hitelt érdemlő módon (tanúk nyilatkozatával) tudnam igazolni. Ki tudja nekem igazolni hogy ezelott 29-35 evvel GYES-en voltam?

Figyelt kérdés
2016. aug. 22. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
A munkahelyed?
2016. aug. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk a gyerek születési anyakönyvi kivonata, (mert sanszos,hogy szülés màsnapjàn nem dolgoztàl és kaptàl valami ellàtàst,de ha nem szerepel egyàltalàn ilyen ellàtàs a neved mellett akkor az màr alap arra,hogy megkérdőjelezd a tb àllìtàsàt) vagy a màk fizetési igazolàsa(ha meg van még)?
2016. aug. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4%
Akkor nem kicsit más volt még a rendszer. Az, hogy gyereke van mit igazol? Volt munkáltatódtól érdeklődj.
2016. aug. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A munkahelyem mar reg megszunt. :-(

A nyugdijbiztositasi hatosagi nyilvantartasban szerepel az osszes munkahely/tappenz/munkanelkuli idoszak 1977-tol, de a 1981-1987 resz nincs benne.

2016. aug. 23. 08:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyumnak az én eredeti születési anyakönyvi kivonatom hátuljára is fel van vezetve kézzel hogy milyen ellátást kapott utánnam. Ez neked nincs meg? Én 1 évvel korábban születtem de gondolom azokban az időkben ez volt a szokás.
2016. aug. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 1980-ban születtem, 1983-ig volt velem anyukám gyesen otthon. Mikor nyugdíjba ment, akkor kértek tőle valami Munkáskönyvet v. valami hasonlót. Abba bele volt írva, azt elfogadta az OEP.
2016. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kakukkmanci válasza:
Hát sajnos én is érintett vagyok ebben, mert most mennék nyugdíjba, de sajnos a 80-as évekből sok papír eltűnt, többek között a gyes-t igazoló iratok is. A rendszerváltás után ide oda hurcolászták az iratokat és sok megsemmisült. A gyes ügyintézése először a TB, majd a MÁK, majd újra TB és egy ügyintéző mondta nekem, hogy rengeteg irat eltűnt, vagy megsemmisült az irattárakban. Ezzel nem megyek semmire, pláne akkor, ha még a munkáltatóm is megszűnt, sőt volt olyan, aki be sem jelentett. Sorolhatnám még, eléggé zűrös. 1981-ben született a nagyfiam, az akkori gyes időszakomat sem találják, majd a kisebbik fiam 85-ben és azt sem találják. A harmadik gyermekem 89-ben és ezt nem fogjátok elhinni, de azt sem találják. Még jó, hogy azt már eltettem és az megvan, de két fiamé nincs meg. Ennyit erről a csodálatos államrendszeri bürokráciáról.
2018. nov. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kockasajt123 válasza:

Hú, nekem is ilyen problémám van, 1979-ben és 1981-ben szültem, és méltányosságból kaptam gyest, de nem tudom honnan? A ny. intézettől, vagy a TB-től.


Ti mire mentetek az ügyetekkel? Nekem is a nyugdíjhoz kellene, 3 év gyes igazolása, sajnos nincs papírom róla, dolgoztam külföldön is, elkeveredett...

2019. szept. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kockasajt123 válasza:
Úgy tudom két tanú kell hozzá, ha valaki gyesen volt, és elfogadják.
2021. jún. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!