Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES mellett nem kell fizetni...

GYES mellett nem kell fizetni kisadózóként?

Figyelt kérdés
Most fogom kiváltani az egyéni vállakozóit, kisadozó leszek. Azt olvastam, hogy amíg a GYES-t kapom, nem kell fizetnem a havi 25.000 forintot, de nem egyértelmű a törvény / jogszabály és a több fellelhető infó sem. (Ne linkeljétek légyszi ezeket be, mert olvastam, személyes tapasztalat érdekelne.) Főállásom is van egyébként.
2017. jan. 9. 13:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
9%

???

Most akkor ìrd màr le normàlisan mire vagy kìvàncsi.

2017. jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
ezen mi nem érthető? kell-e fizetnem adót ha kisadózó leszek, vagy sem. főállásom van, így ez mellék lenne.
2017. jan. 9. 13:21
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
gyes mellett TB-t nem kell csak fizetni, mert biztosított vagy. Ha van főállásod, akkor az alacsonyabb összeget kell fizetned (forintosítva nem tudom)
2017. jan. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
30%

Ez nem érthető,hogy most gyes mellett vàllakozol de csak úgy megemlìted hogy van főàllàsod is.

Qrvàra nem.mindegy,hogy gyesen ülsz otthon de fiz nélküli szabin vagy tehàt majd lesz hova visszamenned,vagy dolgozol tehàt mellékàllàsú vàllalkozó leszel és mellékesen kapod még a gyest is...

De ha ilyen qrva okos vagy,és szerinted ez mindegy akkor vàlaszolj magadnak....

2017. jan. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
de ez az, hogy nem ez van sok helyen, és a jogszabály sem egyértelmű. olyat keresek, aki kiadozó, gyesen van és van tapasztalata.
2017. jan. 9. 13:25
 6/23 A kérdező kommentje:

nem értem, mit nem értesz, ott van minden :)

gyes-t kapok, 1 éve dolgozom FŐÁLLÁSBAN - ezek mellé szeretnék vállalkozni, ehhez a kisadózói formát ajánlották.

de kössz az értelmes hsz.-t :)

2017. jan. 9. 13:27
 7/23 anonim ***** válasza:
30%

Igazàn nincsmit :-)

Menj el könyvelőhöz, az a megoldàs.

2017. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
voltam, 2 könyvelőnél és 1 NAV-osnál. ellentétes véleményeket kaptam.
2017. jan. 9. 13:33
 9/23 A kérdező kommentje:
és elég fontos kérdés lenne, mert még majdnem 3,5 évig kapok GYES-t, nem mindegy, kell-e fizetnem vagy sem. de remélem, hogy van itt olyan, akinek személyes tapasztalata van.
2017. jan. 9. 13:35
 10/23 anonim ***** válasza:
86%
Gyes mellett ha te személyesen végzed a vàllalkozàsban a keresőtevékenységet akkor kell adót fizetni magad utàn,kivéve amit vonnak.
2017. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!