Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Visszamegyek dolgozni gyed...

Visszamegyek dolgozni gyed mellett mi történik ha TP-re kell jönnöm?

Figyelt kérdés
Kapom még a gyed-et dolgoznék,de ha lebetegszik a gyerek és eljövök TP-re akkor addig nem jár a gyed?
2017. jan. 11. 15:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%
Addig nem jár, táppénzt kapsz helyette a gyerek után.
2017. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Ha eljössz tp-re,akkor táppénzt kapsz!

Plussz a gyed ugye. Miért ne járna a gyed tovább??

2017. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Ilyen esetben jár a TP is és a GYEd is.

2017. jan. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
16%
Ha lebetegszik a gyerek, és miatta mész táppénzre (GYÁP), akkor nem jár a GYED, miután 1 biztosítás alapján egyszerre csak egy pénzbeli ellátás jár. Saját betegség esetén, ha te leszel beteg, akkor jár tovább. De a gyerek után egyszerre nem kaphatsz 2 helyről.
2017. jan. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Tudnál erről linkelni jogszabályt? Mert én ilyen kitételt nem találtam.
2017. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Ha a gyed mellett dolgozik valaki, akkor az egy újabb biztosítási jogviszony, amire tappenzt vehet igénybe, így gyermekapolasi tappenzt is.
2017. jan. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

"Az, aki ugyanazon gyermek jogán egyidejűleg gyermekgondozási segélyre, gyermeknevelési támogatásra és pénzbeli ellátásokra, baleseti táppénzre is jogosult, választása szerint csak az egyik ellátást veheti igénybe, kivéve azt a személyt, aki gyermekgondozási támogatás, illetve gyermekgondozási díj igénybevétele mellett munkát vállal és keresőképtelenségére tekintettel táppénzre vagy baleseti táppénzre jogosult.


Pl.: Az anya gyermekével gyermekgondozási díjban részesül, és e mellett munkát vállal, betegsége esetén táppénzre lehet jogosult.


A szülő a különböző korú gyermekei jogán a gyermekgondozást segítő ellátást, a gyermeknevelési támogatást és a pénzbeli ellátásokat, baleseti táppénzt egyidejűleg is igénybe veheti."

2017. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az anya, betegsége esetén. Nem az anya a gyerek betegsége esetén.

A következő mondatban pedig arról van szó, hogy különböző korú gyerekei után veheti igénybe a szülő az ellátásokat egyidejűleg, nem egy gyerek után.

2017. jan. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Még mindig várom a "bizonyítékot". Mert egyenlőre csak mondod-mondod, de semmit nem mutattál fel, ami alátámasztaná. Én meg nem találtam ilyet. Ahol erről írtak azt rták, hogy ugyanazok a feltételei, mintha saját jogon menne tp-re. Egyébként logikus is. Végül is visszament dolgozni, és kiesik a munkából. Most tényleg pár napokra vissza kéne mondani a gyedet? Aztán megint igényelgetni? Elég életszerűtlen...
2017. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A 18:02-es hozzászólásban le van írva minden, pedig nem is én írtam. Onnan idéztem utána, azt próbáltam elmagyarázni a 18:32-kor írt válaszomban. Ezek szerint nem sikerült. Javaslom holnap hívjátok fel az illetékes OEP-et.
2017. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!