Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit értékelnek jó, kiváló...

Mit értékelnek jó, kiváló magatartásra alsóban sulikban? Ha vki áll/ül egyhelyben es egesz nap "csendben" van?

Figyelt kérdés
Ugy értem mik azok a dolgok amikre a legjobb pontokat adjàk? És eszreveszik a tanitok?

#magatartás értékelési szempontok
2020. okt. 3. 00:33
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Csak egy rongalas miatt megertem ha nem példás de azert durva az, hogy az összes többi nem ér egy favatkat sem.
2020. okt. 3. 08:55
 12/29 anonim ***** válasza:
0%

Kedves lepontozók! Mégis mi nem hasznos a válaszomban? Ez a hobbitok?

#2

2020. okt. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
95%

Ha a te tulajdonodat rongálja meg valaki másnak a gyereke, te nem szeretnéd, hogy legyen következménye?


Másrészt írod, hogy hetente osztályoznak. Ha valóban tisztelettudó és jól nevelt gyerekről van szó, és ez volt az első és egyetlen botlása, akkor egy hónap múlva kb. már emlékezni se fog rá senki. Nyugodt lehetsz, 20 év múlva nem e miatt az elégtelen miatt nem fog állást kapni álmai munkahelyén.

2020. okt. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Pontosan. Tisztelettudo ès jol nevelt. Ezert nem értem hogy miert a legrosszabb ertekelést kapja. A tanitoi kompetenci az, ami ezt nem tàmasztja nekem alà.

Csak nem épp olyan tipus, akivel nem törtenik semmi.


Valojaban azert a kerdes, hogy legalabb annyit tudjak hogyan lehetne ezen javitani. Ugyanis a hibàit eleve belatja, felelössegetis vallal, bocsanatot is kér és ha van rá mod, ki is javitja. Es ezek utàn is ertekelésnel azert elégtelent kap. Ugy hogy mellette amiket soroltam tisztelettudo oran aktiv azaz minden más elvártakat hoz.

Ez nem pedagogiai nevelés utmutatàs szerintem. Habar tudom hogy a szüö velemenye a legutolso. Mert együttmüködes helyett hierarchia van.

Gyermekem kezelhetö nevelhetö. Csak epp felnött iranyitast igenyel még, és suliban már viszont el van engedve a kezük.

Ennyi csak. Még kicsi.


Igazàbol attol tartok hogy megölik benne a suli szeretetét.

2020. okt. 3. 14:48
 15/29 A kérdező kommentje:
Es am honnan veszed hogy 20 ev mulva nem àlmai munkahelyen fog dolgozni. En is ott dolgozom. Ez nem lehetetlen senkinek.
2020. okt. 3. 14:49
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen ne túráztasd magad, felesleges, és úgysem számít sehova. A lányom soha egy szót nem szól, eddig folyton 5 volt a magatartása, tavaly új ofőt kaptunk, nála 4. Megkérdeztem, hogy miért, azt mondta, hogy azért, mert néha nem reagál semmit, ha szólnak hozzá. Hja, bocs, lehet, hogy annyira ordít a többi, hogy azért nem hallja. (Elég rossz az osztály.) Amúgy nem igazán érdekel. Nekem is mindig 4 volt, pedig én sem csináltam soha semmi rosszat. Ez sokszor pofára is megy.
2020. okt. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
84%
Fiamnak tavaly (elsős volt) mindjárt az első pár hétben beírtak 2 fekete pontot mert játékból verekedett a folyosón. Ettől még jó volt a magatartása mert egyébként jól viselkedett, az órákon aktív volt, tanáraival-társaival tisztelettudó és segítőkész. Nálunk az a 2 fekete pont nem rontott semmit, így is példás lett a félévije. Az ofője azt mondta, hogy sokat beszél, amennyire lehet kordában tartja de azt mondta, hogy muszáj így elfogadnia mert ő ilyen személyiség. Látod, ez sem húzta le az átlagát. Nem feltétlenül kell bambán ücsörgőnek, a legcsöndesebbnek lenni.
2020. okt. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Sikerült visszajelzést kapnom a tanítóktól.

Közölték, hogy most még a gyerekek önmagukat értékelik, tartani szoktak ilyen beszélgetős órákat.

Szóval a gyermekem saját magát értékeli a legrosszabbra.

A tanítók biztosítottak arról, ha nem is sikerül a tökéletes ártatlant hoznia az iskolában és vannak hibái is, attól ők még csupán magát az igyekezetet is értékelik, hogy ügyes és jól viselkedő akar lenni(szóval ha az önkontroll nem is mindig sikerül)


Hát most nem is tudom mégjobban aggódjam e, hogy talán akkor az énképe ill önbecsülés fejlődése haladna rossz irányba?

2020. okt. 5. 08:16
 19/29 anonim ***** válasza:
92%
Túlreagálod. Attól, ha a gyereked tudja, hogy rosszat tett és ennek megvannak a következményei, még nem lesz alacsony az önbecsülése. A rongálás nagyon is komoly dolog, anyagi kár is származhat belőle. Ha én felnőttként valamit tönkreteszek a munkahelyemen, annak az a következménye, hogy levonják a kárt a fizetésemből, nem számít, hogy egyébként mennyire szorgalmasan dolgoztam. Ha pedig egy gyerek rongál az iskolában, annak az a következménye, hogy rossz magatartás osztályzatot kap, és nem számít, hogy egyébként jó a magatartása. Ez teljesen jogos szerintem. Jövő héten, ha nem fog semmi rosszat csinálni, akkor majd jó osztályzata lesz.
2020. okt. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Nem erted.


Van egy hét. Heti 5 nappal nezve napi 8 oràval szàmolva, az 40 ora.

Az pedig 2400 perc

Ebböl mondjuk 2-10 perc volt a rongàlàs.

Es a többi 2390 perc az ugy nem számit??


A rongalast meg ne felnött aggyal kepzeld el. Nem egy szandekos károkozás dühböl meg ilyesmi, hanem a tarsaival vicces volt jo bulinak tünt, nem az iskolàt akartàk felrobbantani es nem is terroristàk.

2020. okt. 5. 20:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!