Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit értékelnek jó, kiváló...

Mit értékelnek jó, kiváló magatartásra alsóban sulikban? Ha vki áll/ül egyhelyben es egesz nap "csendben" van?

Figyelt kérdés
Ugy értem mik azok a dolgok amikre a legjobb pontokat adjàk? És eszreveszik a tanitok?

#magatartás értékelési szempontok
2020. okt. 3. 00:33
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

"Jövő héten, ha nem fog semmi rosszat csinálni, akkor majd jó osztályzata lesz."


Ezert is kerdeztem amit. Aki ül àll egyhelyben es csendben van es nem sok vizet zavar, az a jo? Bocs hogy élnek a gyerekek akkor. Es nem szobrok.

2020. okt. 5. 20:52
 22/29 anonim ***** válasza:
78%
Te vagy az, aki nem érti. Teljesen mindegy, hogy milyen szándékkal rongál a gyereked, viccből gondolja, vagy komolyan, a kár ugyanúgy megtörténik és ugyanúgy felelnie kell érte. Lehet a nélkül is viccelődni, hogy abból másnak kára származzon, és ezt a gyereknek meg kellene tanulnia. Sajnos ha ilyen szülei vannak, mint te, akkor nem fogja.
2020. okt. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Elsős gyereked van, de mindennap 8 órája van? Kit akarsz ezzel átverni? 🤦

Valószínűleg több probléma is van azzal a gyerekkel, ha folyamatosan "elégtelent" kap (elsőben nincs is osztályozás, lol), csak nem mondja el neked otthon.

2020. okt. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

7:40-16:00-ig tart az iskola.

Irtam hogy minden rendben van vele egyébként.most is gyözködjek erröl vadidegeneket?

Vagy egy gyk-k vàlaszolo jobban tudja??

2020. okt. 6. 07:56
 25/29 A kérdező kommentje:

Amugy érdekes ez a hozzállás itt.büntessük a gyereket akkor is, ha bocsanatot kert, ha kijavitja a hibàjàt is, pontozzuk le, söt rugjuk ki. Nem kell esélyt adni. A jot ne is làssuk benne, veletlenül sem. Ha vki hibàzik, örökre bélyegezzük.

Hat sajnàlom az ilyenek gyerekét.


Valahol olvastam egyszer hogy egy kisgyerek sporolni akart a csaladnak ezert ugy döntött sötetben nem kapcsol làmpàt. Igy levert egy dràga diszvàzàt. Eget verö szidalmat kapott érte.

Vagy olvastàtok amikor a gyerek összekarcolta az apja kocsijàt aki ráütött valamivel ugy a gyerek kezere hogy elvesztette az ujjait? Es közben azt karcolta a kocsira hogy apa szeretlek.


El kéne neha gondolkodni. A gyerekek még nem romlott felnöttek. Nem rosszat akarnak.

2020. okt. 6. 08:37
 26/29 A kérdező kommentje:
Törlöm
2020. okt. 6. 08:39
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Már leírtuk páran, de azért még egyszer megteszem, hátha valami csoda folytán most sikerül felfognod, ha eddig nem ment.


Teljesen kisarkítod az egész szituációt az olyan példákkal, hogy az apuka letöri a gyereke kezét, mert belekarcolja a kocsijába, hogy szereti. Itt nem gyermekbántalmazásról van szó büntetésként, hanem egyetlen egy szöveges értékelésről, ami ráadásul minden héten változik, vagyis egy évben kap belőle kb. 40-et (vagy nem tudom pontosan, hány hétből áll most Magyarországon egy iskolai tanév). Azon a bizonyos héten a gyereked rongált, kárt okozott másnak, és ennek az volt a következménye, hogy rossz értékelést kapott teljesen jogosan. Ha se előtte, se utána senkinek semmi kárt nem okoz, akkor azt az egyetlen értékelést az életben soha senki nem fogja számon kérni rajta a másik 40 példás értékelése mellett, viszont emlékezteti őt arra, hogy mások tulajdonát megrongálni nem szabad.


Azt mondod, semmi baj nincs azzal, ha a gyereked rongál és aztán bocsánatot kér. Oké, akkor fordítsuk meg a dolgot! Nem tudom, pontosan mit rongált a gyereked, de képzelj el egy olyan helyzetet, hogy valaki másnak a gyereke a te tulajdonodat, vagy a te gyereked tulajdonát rongálja meg! Esetleg ezzel komoly anyagi kárt okozva nektek. A ti anyagi helyzetetekről nem írtál semmit, nem is érdekel, de azt tudnod kell, hogy vannak olyan családok, akiknek nagyon komoly anyagi kiesést jelent az, ha valaki tönkreteszi valamilyen holmijukat, mert minden forintjukat gondosan be kell osztaniuk. Oké, hogy a gyerek megbánja és bocsánatot kér, de ettől még a kár ugyanúgy ott marad, és ugyanúgy gondot okoz az adott családnak pótolni a tönkretett holmit. A gyereked, amikor viccből megrongálja más cuccait, nem tudhatja, hogy ki van nehéz anyagi helyzetben és milyen mértékű az a kár, amit másnak okoz a hülyéskedésével. Ezért kellene már egész kicsi korában megtanulnia, hogy SEMMIT nem rongálunk meg SEMMILYEN SZÁNDÉKKAL.

2020. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nem lehet törölni, csak te nem látod, mi még igen.
2020. okt. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Szerintem egy és ugyanaz a kérdező. Akkor mégiscsak gondok vannak azzal a gyerekkel és nem a tanárnő a lúdas. :)

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__iskol..

2020. okt. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!