Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan oldod meg a nyári...

Hogyan oldod meg a nyári szünetet az alsós gyerekeddel? Abban az esetben, amikor mindkét szülő dolgozik, nem home-office.

Figyelt kérdés
2021. máj. 11. 15:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

#8, ez nekem is nagyon furcsa. Minden évben azt hallom, hogy mennyire nehéz megoldani a szülőknek a nyári ügyeletet, közben meg a mi sulinkból 2-3 gyerek kéri az ügyeletet összesen a 8 osztályból.

Megoldási lehetőségek mifelénk (arányokat nem tudok)

Suliban szervezett napközis tábor 8000 Ft, sajnos csak egy hétre lesz.

E mellé talán belefér egy másik, olcsóbb fajta napközis tábor.

Nagyszülők (sajnos csak az egyik jöhet számításba, másiknál időnként 1-2 nap)

Szülői szabadságok - ezzel csak annyi a gond, hogy azért együtt is szeretnénk menni, így együtt kell kivenni.

Nyári ügyelet - nem a legjobb, de cserébe ingyen van, csak a kaját kell fizetni, amit a suliban is.

2021. máj. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Táborok, nagyszülők, szabadság és rokonok, barátok, ismerősök. Szerencsére sok kisgyerek lakik a környékünkön, szoktunk olyat csinálni, hogy 1 hétre megy hozzájuk az én gyerekem, 1hétre pedig ők hozzánk. Így segítünk egymásnak.
2021. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

1 hét iskolai tábor, 2 hét alapítványi tábor, 1 hét sport tábor.

2-2 hét velünk, a többi a rokonoknál (keresztszülő, nagyszülő, idősebb unokatestvér)

2021. máj. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

A mi iskolánkban van a városi ügyelet. Változó, vagy hogy 8-10 gyerek, de volt, hogy 40 gyerek volt bent.

Most 4.-es a gyerek. Idén még ügyeletbe kell mennie. Minden évben sírás van miatta, a szívem szakad meg érte. Aztán általában jól érzi magát. Tavaly pl az Erzsébet tábor után nem ment volna még ügyeletbe, de összefutott olyan gyerekekkel, akikkel egy évben csak 1x, itt találkozik, ezért ő kérte pénteken, hogy hétfőn mehessen. Ment.


Egyébként tényleg nem tudom, mit csinál a többi szülő, hogy oldja meg. Nekünk megoldhatatlan, vagy pedig ha nagyszülőhöz megy, akkor sajnos egész nap a gép előtt ül, ezt pedig nem engedem. A suliban legalább gyerekek között van, levegőn.

2021. máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
3-4 hét tábor (ez így együtt a két gyerekre nem kis összeg egyébként, pedig az egyik közülük ingyenes), 3 hét nagymama, 3-4 hét szabadság ,a többi home office. Ha nem lenne home office, akkor a fennmaradó időre ügyeletbe mennének.
2021. máj. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Nálunk is a nehéz ügy kategória. Ügyelet nálunk nincs, tavaly volt. ÖNkormányzati napközis táborok vannak helyette, de az iskoláknak csak bizonyos kvóta jut. Így a választott 4 hétből csak 2-re mehetünk. Az 1. tábor 3500 ft, minden további 19 ezer. Egyetlen olcsóbbat találtam még, 12 ezer egy hét, és lesz egy rajztábor, 35 ezerért.... Még szerencse, hogy idén lehet szép kártyával is fizetni, de ez még csak 4 a 11 hétből. Én két hét szabira tudok csak eljönni, nagyszülő még aktívan dolgozik, talán egy hetet be tud vállalni, de ugyanaz van, mint egy másik válaszolónál, egész nap csak az xboxot nyomogatná.

Még muszáj lesz két hét tábor legalább, mert a férjem is el tud jönni 2 hét szabira.


Nem tudom, a többség hogy csinálja, akinek nem téma a nyár???...

2021. máj. 12. 10:42
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
16 Sokan nem dolgoznak sokkal többen mint gondolnád rengeteg a munkanélküli anyuka, vagy vannak kisebb tesoval is otthon .... néhányan meg home Office-ban. Vagy mint barátnőm aki dolgozik, de az apósa a főnöke, nos nyilván elengedi nyárra a gyerekhez, de egy idegen nézne nagyokat ha 6hét szabit kérnék 🥲
2021. máj. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Igazad van, #17, tényleg nem gondoltam ebbe bele.
2021. máj. 12. 11:01
 19/27 anonim ***** válasza:
57%
Azért egy alsós már nem az a korcsoport, amelyik nem tud meglenni otthon pár órát egyedül/tesóval. Pláne ha 10 után kel fel reggel.
2021. máj. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Az enyém is elvan, csak az a baj, hogy a gép előtt!!! És 11 hét rohadt hosszú idő.
2021. máj. 12. 11:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!