Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan oldod meg a nyári...

Hogyan oldod meg a nyári szünetet az alsós gyerekeddel? Abban az esetben, amikor mindkét szülő dolgozik, nem home-office.

Figyelt kérdés
2021. máj. 11. 15:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk akkor ez nagymamától is függ. Nekem vidékiek a nagymamáim, és kivittek mindig a szőlőbe, ha náluk voltunk nyáron (a saját nagyszüleim is, meg ha az unokatesóm nagymamájánál voltunk, ők is). Rohangáltunk a fűben, szöcskét fogtunk, homokvárat építettünk... Az egyik szőlőben a villany se volt bevezetve, szóval nem is nagyon merülhetett volna föl a gépezés :-)
2021. máj. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Az én szüleim is vidékiek, de nincs semmiféle szőlő. Aktívkorúak, dolgoznak, anyám 58, apám 62.

Férjem szülei nem élnek.

Így marad a tábor.

2021. máj. 12. 12:51
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Amíg dolgozott, a Mami előre megmondta, melyik héten van leállás a gyárban, és az volt a fix nyaralós hét az unokákkal. Falun laknak, elvannak a gyerekeim a fűben a macskákkal. :) Na jó, elmentek kirándulni is azért. :) Amióta nyugdíjas, vállal 2 hetet is, és rugalmasabb.

Majd ha egyszer nagyi leszek O:) én is tervezem, hogy kiköhögök legalább egy hetet a szabimból, amikor tudok az unokáimmal foglalkozni. Ez azért nem tűnik számomra akkora megugorhatatlan feladatnak.

2021. máj. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Úgy látszik, nem érted, hogy nem minden nagymama olyan, mint a tied.

Egy hét max, amit bevállalna, ez van. És akkor sem fognak menni kirándulni (jó vicc, teljesen kizárt, velünk sem mentek soha), de még biciklizni sem. És a gyerek unalmában az öcsém számítógépét meg Xboxát fogja nyomogatni. Aztán ha megkérdezem finoman, hogy mit csináltak, "Hát, a gyereket nem lehet elrángatni a gép elől" Ja, mert valójában jobb volt ráhagyni, mint kicsit erélyesebben szólni, hogy "nincs mese, megyünk bicajozni"


Mindegy, ez van.

2021. máj. 12. 13:01
 25/27 anonim ***** válasza:
88%

Bocs az offért: de ha a szüleid nem mennek sehova és titeket se vittek anno sehova gyerekkorodban, akkor ők mit csinálnak egész nap? Tévéznek?

Elkeserítő, hogy vannak ilyen nagyszülők, egy nagyszülőtől alapvetően azt várná az ember, hogy foglalkozzon az unokákkal.

2021. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Dolgoznak, aztán ha hazaértek, háztartás + tévézés. Van egy kis konyhakertjük a ház mellett, azt gondozzák. Ennyi.
2021. máj. 13. 15:24
 27/27 anonim ***** válasza:
54%

Én ezért nem tudok elmenni dolgozni.Ügyelet nincs,csak egy másik iskolában fizetős tábor,ahol a város összes iskolájából oda kell menni minden gyereknek,ha valaki felvigyázást akar.A mi nagyunk soha,egyetlen napra sem vitte még el a 10 év alatt a 2 gyerekemet,max.pár órára,néha vigyázott rájuk.

Tábor kb.40e ft/ fő,így 1 hónapra

kb. 300.000 Ft a 2 gyereknek,és itt a 2,5 hónap,lehet számolni...

Olcsóbb felénk nincs,min.35e egy tábor.Hát ki keres ennyit???

Ha dolgoznék,az éves keresetemet nyáron a táborokra költenénk...

Nincs senki más,aki vigyáz rájuk,csak én.

Szóval az a megoldás,ha nem dolgozok.Szomorú,de ez van,és sokan így vannak vele.2 alsósom van,az egyik elsős.Még pár évig nem hagyhatom őket egyedül otthon.

2021. máj. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!