Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan mondjam el anyunak,...

Árvácska :) kérdése:

Hogyan mondjam el anyunak, hogy nem szeretnék ma suliba menni?

Figyelt kérdés
Félek elmondani... egész este idegeskedtem. 16 éves lány vagyok.
2021. jún. 1. 07:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
anya lusta vagyok és mivel úgy se lesz belőlem semmi inkább maradnék itthon.
2021. jún. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Gondolom, értelmes indok nincs rá, igaz?
2021. jún. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi :/
2021. jún. 1. 07:11
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem tudtam megtanulni a fizika témazáróra. Nem szeretném lerontani a jegyem.


Csak ennyit tudok mondani :/

2021. jún. 1. 07:14
 5/21 anonim ***** válasza:
44%
Aha, hát ez nem értelmes. Ha nem akarsz rontani, miért nem tanultál? Mert ugye fizika tz minimum 2-3 havi anyag, nem mondhatod, hogy tegnap délután nem értél rá.
2021. jún. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%

“Anya, szeretnék ma itthon maradni, írnàl igazolást, ha szépen megkérlek? Fizikából témazàrót írunk, és nem igazán sikerült rendesen felkészülnöm rá. Következő alkalommal megírom, de ma jó lenne itthon maradni és tanulni rá.”


Ez persze csak akkor játszik, ha nem túl gyakran maradsz otthon (amikor nem online oktatàs van nyilván).

2021. jún. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

Tökre megértelek. Ne hallgass a beszólásokra. Felnőttként is lesz olyan, hogy rohadtul nem akarsz bemenni. Van, ahol lehet kivenni 'mentális egészség' szabadságot (persze nem Magyarországon). Így lesz, hogy beteget jelentesz... Az élet nem könnyű, senki sem tökéletes.

Viszont sajnos ha itt kell megkérdezned ezt, akkor valszeg nincs olyan kapcsolatod anyukáddal, vagy nem annyira megengedő, hogy ezért otthon maradhass... Felelősséget kell vállalni a tetteidért, ha nem tanultál, akkor sajna nem fog nagyon sikerülni... De végül akkor fogod jobban érezni magadat, ha felvállaltad.

Szorítok, hogy azért egy hármas legyen...

És fel a fejjel. Felnőttként sem lesz könnyebb.

Sőt, most itthon vagyok a 15 hónapos lányommal, van, hogy szabit vennék ki, de nem lehet :(

2021. jún. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2021. jún. 1. 07:22
 9/21 anonim ***** válasza:
98%
Lehet majd pótolni a témazárót? Mennyi idő alatt tudnál rá felkészülni? Továbbtanulásnál számít az év végi jegy? Ezeket vedd figyelembe. Amúgy én is megértelek.
2021. jún. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%
Ha csak azért halasztasz, mert nem volt ihleted tanulni és halogattad, sosem fogod megtanulni, hogy gazdálkodni kell az időddel. Nagyon sok ember elszúrja azzal az életét, ha ilyen halogatósra nevelik, aki mindig kap még egy esélyt, és nem kell a döntéseinek a következményeivel szembenézni. Max. akkor engedném, ha rosszul voltál vagy egyébként nagyon szorgalmas vagy, és most először fordul elő + beleszámít a továbbtanulásba.
2021. jún. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!