Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Évismétlés első osztályban?

Évismétlés első osztályban?

Figyelt kérdés

Tanulmányi eredmény miatt kértem,hogy gyermekem újra járhassa az első osztályt,hogy egy biztos alappal kezdje majd a 2. osztályt

Így nem is kapott bizonyítványt,ezt az évet iskolaelőkészítőnek veszik

Viszont az utóbbi időben rengeteget fejlődött

Ha augusztus közepén,végén úgy látom,hogy behozta a lemaradását,kérhetem,hogy mégis mehessen 2.osztályba?


2021. jún. 27. 22:18
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
24%
Szegény gyerek! Nem megy neki az olvasás, és most új osztályba is kerül.. Istenem...
2021. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem semmi baja nem lesz, ha újra járja az elsőt. Ha mostanra megy a hangzók összepattintása, akkor jövőre könnyebben fog menni a tanulás, jó eséllyel a jobbak között lesz, és több sikerélménnyel tud továbbmenni, a felsőbb osztályokba. Csak akkor gondolkodnék el azon hogy tegyek valamit azért hogy továbbmenjen, ha a mostani tanítójával nagyon kedvelik egymást, vagy az osztályban alakított ki olyan szoros barátságot, ami megviselné ha megszakadna, vagy a következő elsős osztály tanítója nem szimpatikus vagy úgy érzem hogy nem megfelelően kezelné a helyzetet. Ha ezek nem állnak fenn, akkor csak hasznára válik az ismétlés. Az meg hogy itt egyesek már most bukott diáknak titulálnak egy hat éves gyereket, és előre vetítik, hogy biztos hülye ha az első sem megy, azok, saját magukat minősítik.
2021. jún. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Andi80018 ***** válasza:
96%

Nem értem. A tanárok mondták, hogy ismétlésre lenne szükség? Csak mert ha nem, akkor ehelyett én most nyáron fejlesztő pedagógushoz járattam volna, pl. heti kétszer. És ennyi. Ő vagy felhozta volna magasabb szintre szeptemberig,vagy azt mondja, gond van, és úgy tovább lépni. De semmiképpen nem járattam volna újra az elsőt a gyerekkel, csak mert az olvas nem ment.

Sőt, utána is, ha szükséges, fejlesztés iskolaidő alatt.

2021. júl. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!