Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan jussunk dűlőre a...

Hogyan jussunk dűlőre a férjemmel a gyermekünk iskolakezdése kapcsán?

Figyelt kérdés
Jövő szeptemberben lesz elsős, vita van köztünk, hogy milyen iskolába menjen. Én azt szeretném, ha magániskolába menne, ahol magas színvonalú idegennyelv-oktatásban részesül. Férjem szerint nem múlik az általános iskola kiválasztásán a gyerek jövője, menjen a hozzánk legközelebbi állami iskolába. Átlagos anyagi helyzetben élünk, középosztálybeliek vagyunk, ha a magániskolára esik a választásunk, akkor összébb kell húzni a nadrágszíjat, pl. nem biztos, hogy évente el tudunk menni külföldre nyaralni hármasban, hetente megengedhetjük magunknak, hogy beüljünk egy étterembe és sorolhatnám. Én ezekről simán hajlandó vagyok lemondani azért, hogy a gyermekünk megfelelő körülmények között edukálódjon.
2021. okt. 2. 15:01
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeddel szúrsz ki, hidd el, oda nem olyan gyerekek járnak, akik a suli kifizetése miatt nem tudnak nyaralni menni stb. Inkább járjon suli mellett nyelvtanárhoz és olyan iskolába, ahol nagyjából hasonló anyagi helyzetű gyerekek járnak.
2021. okt. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
82%
Deutsche Schule-ba küldeném a gyerekem de ennek havi 1.000€ vagyis 350.000 a költsége plusz ajánlatos a közelébe lakni.
2021. okt. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
22: és sokat költeni autóra mert a Béla király úton végig menni naponta 4* nagyon kemény :):):) a futóművesek álma :)
2021. okt. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, hidd el ha jó példát mutatsz a gyerekednek az sokkal többet számít, mint a magániskola. Az életre nem az iskola neveli a gyereket.
2021. okt. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%
Állami iskolában is meg tudja alapozni a továbbtanulását, ha jól tanul. Ott is lehet idegen nyelvből ötös és járathatod külön órákra is. Felesleges azért egy messzi, drága puccos suliba járatni.
2021. okt. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%

Osztom a #21-es véleményét. Ha ilyen lemondásokkal tudjátok csak kifizetni, akkor a gyerekkel szúrsz,ki mert szét fogják szedni a gyerekek. És ezzel nem azt mondom hogy baj lenne,hogy nem tudjátok spórolás nélkül kifizetni,csak azt,hogy a mai gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni és kiközösítik,ha nem olyan kütyüjei vannak,mint nekik. Arról ne is beszéljünk,hogy akkor hogy fizeted ki a kirándulásokat stb. (Amiket ilyen helyen nem a panoptikumba szerveznek hanem külföldre)

Sokkal nagyobb eséllyel talál jó barátokat a hasonló körökben mozgó családok gyerekei közt. A tudás mellett ez is fontos a személyiség fejlődés szempontjából.


A Városligeti kéttannyelvűnek nagyon jó híre van, egyik ismerősöm gyerekei odajartak és nagyon jól beszélnek angolul,csak nagyon nehéz bekerülni, viszont hasonló, jó képességű gyerekek járnak oda


Amúgy szerintem szinte nincs jelentősége az általános sulinak, a ti feladatok támogatni,hogy azt tanulja magas szinten,amiben jó. Mondom ezt úgy,hogy egy Kelet Magyarországi kisfalu általánosába jártam, mégis 2 alap és egy mester diplomám van, amiből 2-t külföldön szereztem és remekül boldogulok. A szüleim mindig támogattak lelkileg, de persze keményen is meg dolgoztam érte.

2021. okt. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos anyagi helyzettel a draga altalanos iskola a gyereknek szinte bűn. Szinte semmivel sem jobb ott az oktatás, ugyanolyan szaraz tanulás könyvből, csak micel fizettek, a tanarok jobban beleverik a fejükve a szorzótàblát, nehofy rámondjátok hogy a penzert semmit se kaptok. A gyerek elmenyekbol tanul es a jo emlejekgez nyul majd vissza vigasztalodni. Ezert kell sok helyre vinni, lassa a vilagot. Annyi program van, xsinalj koltsegvetest. Havi plusz 100 ftbol amit magansulira koltenel, kijon havi egy jatszohaz, egy mozi, egy etterem, egy allatkert, egy 3 napos wellneshetvege. Szamold ki mennyi elmenyt tudnal venni neki. Ha mar muvelt okos gyereket akarsz, szinhazberletet vegyel, operaba, balettra vigyed, van egynapos gyerek főzőtanfolyam, gyerekjóga, gyerek önbizalomfejlesztő tréning, tucatnyi kreatickodós foglalkozås kerámiázástól a robotépítésig. Én ilyenekre költenem meg normalis ruhakra.
2021. okt. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%
A férjeddel értek egyet. Ha magán, akkor már a gimnázium majd.
2021. okt. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%

27: jobb a suli. De nem 100 hanem mire mindent beleveszunk 300e Ft felett járunk rendesen. És akkor nincs plusz, nincs úszás nincs semmi, tehát lazán lehet 400-450ezret eldurrantani gyerekre.


De nem olyan száraz, sokkal emberközpontúbb, a gyerekeim imádják.


Ettől függetlenül racionálisan számolva nem éri meg, én se tanultam semmi ilyen fancy iskolában.. Sőt.

2021. okt. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%
Csunyán hangzik, de nem oda való az anyagi helyzetetek miatt. Oda olyanok járnak akik csipőből kiperkálják a 350 et havonta. Amúgy ajánlom az Elite cìmű sorozatot a Netflixen, ezt a témát boncolgatja.
2021. okt. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!