Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan jussunk dűlőre a...

Hogyan jussunk dűlőre a férjemmel a gyermekünk iskolakezdése kapcsán?

Figyelt kérdés
Jövő szeptemberben lesz elsős, vita van köztünk, hogy milyen iskolába menjen. Én azt szeretném, ha magániskolába menne, ahol magas színvonalú idegennyelv-oktatásban részesül. Férjem szerint nem múlik az általános iskola kiválasztásán a gyerek jövője, menjen a hozzánk legközelebbi állami iskolába. Átlagos anyagi helyzetben élünk, középosztálybeliek vagyunk, ha a magániskolára esik a választásunk, akkor összébb kell húzni a nadrágszíjat, pl. nem biztos, hogy évente el tudunk menni külföldre nyaralni hármasban, hetente megengedhetjük magunknak, hogy beüljünk egy étterembe és sorolhatnám. Én ezekről simán hajlandó vagyok lemondani azért, hogy a gyermekünk megfelelő körülmények között edukálódjon.
2021. okt. 2. 15:01
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
9%

Nem mindegy az iskola sőt általánostól lenne fontosabb hiszen egy 6 éves gyerek szivacsként szívja magába az új nyelvet és 14 éves korára egy kiváló nyelvtudást tud elsajátítani egy ilyen intézménybe. Míg aki 14 évesen kerul da nagyon lemaradással indul. Nem véletlen hogy a NER társaság gyerekei is ilyne magán intézményekbe járnak a kezdetektől.

Én a Deutsche Schuleba küldeném a gyerekem vagyis fogom küldeni.

2021. okt. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
De akkor neked van is hozzá annyi pénzed.
2021. okt. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%
#40! jaa, hát én nyugodt vagyok. A gyerekemnek álmodni sem lehetne jobb tanítókat és iskolát :) Olyan helyen van, ahol szeretik és ahova szeret menni. Ennél nem kell több.
2021. okt. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

41: tévedsz az a 14 inkább 8, az első idegen nyelv esetében :)

Tapasztalat.:)

2021. okt. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
0%
Tudatosan kell felépíteni az életet hogy ilyen kiadások is beleférjenek. Én a saját bőrömön tapasztaltam mekkora lemaradást okozott a korzetes kerületi állami iskola miközben egy magán nemzetközi intézmény mennyi pluszt tud adni. Persze ehhez a szülőnek is be kell ezt látnia ha ugyanolyan alulsikolazott valaki nem fogja belátni. Elmentem 10 éves érettségi találkozóra ahol 3 volt egyetemi diplomája a többiek ilyen OKJ szakokat végeztek és itt ott dolgoznak. Állami gimnáziumban mindez. Nem is izgatta azokat akiknek van már gyereke hogy azt a megfelelő útra tegyék. Sokakat nem érdekel mi lesz a gyerekből a semmire szülnek meg a támogatásokra. Azok nem is tudják majd a francia iskolában járatni a gyerekeiket.
2021. okt. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: aki kirázza a mellényzsebből az menjen is oda. Ha nekem mindegy lenne havi 350 ezer 4gyel megszorozva (4 gyerekem van) én is odavinném mindet. De a kérdező nyaralni nem fog tudni elmenni könyörgöm.Amúgy én sima állami gimiben érettségiztem és mindenki diplomás lett.
2021. okt. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá a tandíj csak a jéghegy csúcsa. Ott lesz haz, autó, telefon társaik.
2021. okt. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!