Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Gyenge immunrendszerrel az...

Gyenge immunrendszerrel az iskolában, mi lesz vele?

Figyelt kérdés

Ha még nagycsoportos korában is az megy, hogy 1 hét ovi, 2 hét otthon, mi lesz jövőre??

Bíztam abban, hogy megerősödik, de nem...

Multivitamint egészségügyi okokból nem igazán kaphat.

Jelenleg D vitamint kap (Vigantol) és C vitamint (Cebion).

A gyerekorvostól kérdeztem már többször. Konkrétan nem válaszolt, hogy mit adhatnék neki. (Valószínűleg azért, mert nem tudja).

Mennyit lehet hiányozni betegség miatt, és mi van akkor, ha a gyerek SOKKAL többet hiányzik?


2021. okt. 2. 19:10
1 2 3 4
 11/32 babyboom567 ***** válasza:

Próbáljatok colostrumot, van sokféle márkában.

[link]

2021. okt. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

250 óra hiányzás megengedett elvileg. De! Az van a törvényben, hogyha 250 óránál többet hiányzik, és nincs elég jegye, a tantestület dönt, hogy osztályozóvizsgára bocsájtható-e. Tavaly eléggé utánanéztem ennek a covid miatt, még az oktatási Ombudsmannal is beszéltem. A lényeg azon van, hogyha NINCS ELÉG JEGYE!

Tehát ha hiányzik egy témazárón, akkor utána mindenképpen jelezze a tanárnak, hogy szeretné azt pótolni. Ha a gyerek azért hiányzik sokat, mert beteg, akkor a tanárok is belátóbbak. Ha végképp nincs elég jegye, akkor osztályozóvizsga.

Ezt a tanárok is igyekeznek elkerülni, mert egy csomó adminisztrációs macera van vele, tehát igyekeznek lezárni a gyereket, ha lehet.

Az a baj, hogy mindenképpen otthon neked kell vele bepótolni, és ez elég sok idő. De az alsós anyag még tartható, felsőre reméljük megerősödik.

2021. okt. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Szerintem próbák ki más multivitamin elég sok féle van patikában.
2021. okt. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
34%

ha minden 3 hétből eddig is otthon töltött kettőt, akkor eddig is volt otthon vele valaki... szóval ennyire immunhiányos gyerek esetében én kérném az egyéni tanrendet, és tanulna otthon.

Ez nem az a kategória, hogy "majd valamivel megerősítem az immunrendszerét", mert láthatóan beteg a gyerek.

2021. okt. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Amúgy most jártok vele orvoshoz, kontrollra? Van kezelőorvosa? Mit mond?
2021. okt. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Járunk, 1 évben 1x. Nem igazán mond erre semmit.
2021. okt. 4. 10:18
 17/32 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, nem 1x kellene évente menni, ha ennyi panasz van.
2021. okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
3 hetes korától 3 hetente mentünk, utána 3 havonta, utána félévente, most csökkentették le 1 évre. Amúgy gasztroenterológiára járunk, szemészetre stabilan. Emellett fejlődésneurológiára, fülészetre ha panasz van, ortopédiára, stb... Nyíregyháza és 2019-ig Budapest SOTE 1.
2021. okt. 4. 11:47
 19/32 A kérdező kommentje:
Szóval látja elég doki.
2021. okt. 4. 11:48
 20/32 A kérdező kommentje:

De csak elvégzik a saját kontrolljukat. A gyermek egészségét, immunrendszerét nem tudják felerősíteni..


Példa : elkaptuk a hányás-hasmenést. A testvérem gyerekei is, mi is.

Az én gyerekem másnap már a kórházban volt infúzión. Az ő gyerekei otthon átvészelték, pedig a kicsi (3.5) minimum 15x hányt.

Na ez a különbség. Ezen nem tud senki változtatni. Hogy gyenge. Úgy alapvetően.

Mindenki azzal nyugtatott eddig, hogy megerősödik, mire vége az ovinak. Hát nem... :(


Pedig rengeteget van levegőn, játszótéren, állattal is találkozik (a kutyámmal, de ő nem velünk él, lévén hogy terelőkutya, mi meg panelban lakunk).

Nem féltem odaengedni nyúlhoz, szamárhoz, akármihez.

2021. okt. 4. 11:53
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!