Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Gyenge immunrendszerrel az...

Gyenge immunrendszerrel az iskolában, mi lesz vele?

Figyelt kérdés

Ha még nagycsoportos korában is az megy, hogy 1 hét ovi, 2 hét otthon, mi lesz jövőre??

Bíztam abban, hogy megerősödik, de nem...

Multivitamint egészségügyi okokból nem igazán kaphat.

Jelenleg D vitamint kap (Vigantol) és C vitamint (Cebion).

A gyerekorvostól kérdeztem már többször. Konkrétan nem válaszolt, hogy mit adhatnék neki. (Valószínűleg azért, mert nem tudja).

Mennyit lehet hiányozni betegség miatt, és mi van akkor, ha a gyerek SOKKAL többet hiányzik?


2021. okt. 2. 19:10
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Én is azt gondolom, hogy ezt vitaminnal nem lehet megoldani. De persze lehet, hogy magától is fog erősödni, nekünk is kevesebbet betegek most, hogy iskolások.
2021. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem..
2021. okt. 4. 21:07
 23/32 anonim ***** válasza:
Pont hogy ezt vitaminnal lehet megoldani.mással nem
2021. okt. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, mi a pontos baj.

Ne már vitaminokat ajálgassunk egy beteg gyereknek látatlanba, ha az orvos sem tud vele mit kezdeni.

Csak gugli első komolyabb találata:

"Az elsődleges immunhiányos állapotok kórismézése összetett feladat. A pontos diagnózis megállapításának fontos elemei a családi és egyéni kórelőzmény ismerete, a fertőzések kórokának, lefolyásának, típusának, lokalizációjának gondos elemzése, az ismételten elvégzett fizikális vizsgálatok, rutin laboratóriumi vizsgálatok, immunológiai tesztek és a molekuláris genetikai vizsgálatok.


A beteg állapotától és az immunhiány típusától függően különféle kezelési lehetőségek vannak. A kezelés elvei; - a fertőzés kockázatának csökkentése, vakcináció, antibakteriális profilaxis, a fellépő infekciók erélyes, célzott kezelése, a hiányzó immunglobulin és enzim pótlása, interferon kezelés, őssejt-transzplantáció és génterápia.


Az immunhiányban szenvedők kivizsgálása, gyógykezelése és gondozása rendkívüli gondosságot igényel, ellátásuk speciális laboratóriumi háttérrel és jól képzett immunológusokkal rendelkező immunológiai osztályokon, centrumokban történik."


Nem mindegy, hogy mi van a háttérben. Az immunrendszer erősítése pl egy autoimmun betegségben súlyos következményekkel járhat, hiszen nagyobb erővel próbálja magát leküzdeni.

El kell menni orvoshoz. Ha nem tesz semmit, váltani kell.

2021. okt. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés: 1.5 napot volt oviban, és lázas... 😭😭


Azon gondolkodtam, lehet, hogy el kellene vinni immunológushoz. Vagy valahová...

A héten kezdődnek neki a fejlesztések, olyan nehéz volt elintézni, bejuttatni.. (autista, pervazív zavar diagnózist kapott).

De így hogy?

Egy héten 1 napot jár oviba??.

2021. okt. 5. 20:59
 26/32 A kérdező kommentje:

Kit javasoltok Nyíregyházán, vagy esetleg Budapesten? Hova mehetnénk?

Lehet ezen egyáltalán segíteni??


Igg és Iga hiánnyal született, legalábbis minimális érték volt neki. De 3 éves korára az rendeződött. Nem tudom, hogy ez mennyit számít.

2021. okt. 5. 21:01
 27/32 anonim ***** válasza:

"Azon gondolkodtam, lehet, hogy el kellene vinni immunológushoz. "


bszki, eddig ezt mantrázom, kérdezem... jársz vele orvoshoz?

Immunhiányos a gyerek, de immunológuson csak most kezdesz gondolkodni?

Gratulálok.

2021. okt. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%
de persze én vagyok mindenhol lepontozva...
2021. okt. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Immunhiányos VOLT 3 éves koráig. Már NEM AZ!!!
2021. okt. 6. 09:41
 30/32 A kérdező kommentje:
Leírtam
2021. okt. 6. 09:41
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!