Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az iskolának nem kellene...

Az iskolának nem kellene értesítést küldeni az iskolaidőn kívüli kötelező "programokról"?

Figyelt kérdés
Gyermekem gimnáziumba jár és mostanában az a divat hogy az OF csak messengeren küld mindenről értesítést. Amikor valami miatt nem megy be a gyerek pl karantén..betegség stb kötelesek vagyunk a messenger üzeneteket visszaolvasni? Ráadásul szülői csoportba nem küldi csak a gyerekeknek ő meg nem vette észre állítólag Ilyen esetben a szülő felelősségre vonható?Nem értem minek van a KRÉTA üzenőfelülete ha nem képesek oda feltenni pedig oda naponta belépek

2022. jan. 23. 16:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Egy gimnazistakorú gyerek már maga felel a tetteiért, nem a szülőket kell tájékoztatni. Teljesen rendben van így.
2022. jan. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Részemről akkor nem venném észre, ha csak a Krétában lenne benne. A messengeren meg azonnal.
2022. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Iskolaidőn kívül nincs kötelező program.
2022. jan. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

Mindig megkapják a szülők is az információt a szülői Messenger csoportban.

Krétán sajnos nem igazán kommunikálnak a tanárok.

2022. jan. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
4! Nálunk csak diák messenger csoport van szóval én nem kapom meg
2022. jan. 23. 17:23
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

1. "Egy gimnazistakorú gyerek már maga felel a tetteiért, nem a szülőket kell tájékoztatni."


Ez így ebben a formában biztosan nem igaz, mert ha pl. elüti egy autó, akkor is a szülő a felelős, hogy nem vigyázott rá. Ha meg iskolai kiránduláson éri baleset, akkor meg a tanár.

2022. jan. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
39%
6, szövegértés. Az osztályfőnök által közölt információkról van szó. A gyerek kötelessége megjegyezni, hogy mikor hova kell menniük, mit kell beadni, elkészíteni illetve miről értesítse a szülőt.
2022. jan. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Mi ez a messengerezés amúgy?


Nekem nincs iskolás gyerekem, de nehogy már messengeren üzengessen a tanár, régen se SMS-t írtak, ha volt valami közérdekű info, hanem beiratták az ellenörzőbe időben.


Az tuti, hogy panaszt is tennék, ha nekem messengeren akarná átküldeni az ofő a közérdekű infókat. És ha nincs is Facebookom?

2022. jan. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
8 as! hát ez az de látod a többségnek aki válaszolt ez evidens és én vagyok a hibás hogy nem nézem a messengert. Pedig sehová nem ír se levélben se ellenőrzőbe és még mondani sem mondja nekik szóval nincs mit megjegyezzen a gyerek csak simán beírja messengerre és ezzel el is van intézve aztán fenyegetőzik hogy én vagyok a felelős mert nem ment el valamire ami iskolaidőn kívül van
2022. jan. 23. 19:17
 10/20 A kérdező kommentje:
7 es válaszoló! A szövegértéssel nálad is gond van Hogy jegyezze meg a gyerek ha nem is mondja nekik a tanár??? Írtam hogy csak üziben küldi Az üzit meg nem biztos hogy mindenki nézi folyamatosan.Nem személyes üzenet hanem egy csoport ahol óránként kb 50 üzenet van és nem mindenkinek van ideje arra hogy az egészet visszanézze az üres csevegésekkel együtt
2022. jan. 23. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!