Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az iskolának nem kellene...

Az iskolának nem kellene értesítést küldeni az iskolaidőn kívüli kötelező "programokról"?

Figyelt kérdés
Gyermekem gimnáziumba jár és mostanában az a divat hogy az OF csak messengeren küld mindenről értesítést. Amikor valami miatt nem megy be a gyerek pl karantén..betegség stb kötelesek vagyunk a messenger üzeneteket visszaolvasni? Ráadásul szülői csoportba nem küldi csak a gyerekeknek ő meg nem vette észre állítólag Ilyen esetben a szülő felelősségre vonható?Nem értem minek van a KRÉTA üzenőfelülete ha nem képesek oda feltenni pedig oda naponta belépek

2022. jan. 23. 16:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%

9-re:

Hát ezt mondd neki. A messenger nem hivatalos közlési forma.

Amúgy ált.isk. harmadiktól mindent le tud körmölni a gyerek, ha diktálják neki. Nem a tanerőnek kellett volna az ellenőrzőkbe egyenként beírnia, csak egyszer lediktálnia.

AZ meg mindennek a teteje, hogy még szóban se mondta a diákoknak.

Én egyedül akkor sajnáltam volna, ha jó program volt, és így a gyerekem lemaradt róla.

2022. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
68%
Mondom, én panaszt is tennék, de minimum megmondanám az ofőnek, hogy nekem ne csoportokban meg messengeren üzengessen, mert nem haverok vagyunk.
2022. jan. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%
Ofő vagyok gimiben. A hivatalos tájékoztató felület a Kréta, minden kötelező, hivatalos. tájékoztatás felülete. Nálam úgy van, hogy ezen felül van két e.mail-es levelező csoport, egy a diákoknak, egy a szülőknek. Ami pl nem kötelező program, vagy mondjuk egy programmal kapcsolatos részletes és hosszú információ, azt itt küldöm, a szülőknek is, a gyerekeknek is. Van, amit csak a gyerekeknek küldök, pl ha sok a hiányzó, akkor óravázlatot, vagy egyes szorgalmi feladatokat, ilyesmit. Van, amit csak a szülőknek, pl összefoglaló a szülői értekezletekről. Minden programhoz küldök részletes tudnivalókat, kérdezni is lehet, nekem is herótom van attól, hogy pl az általános iskolás gyerekemet úgy viszik programra, hogy vagy nem is tudok róla, vagy tíz helyről kell összeszedni az infomorzsákat, hogy mennyi pénzt kell vinni, mikor lesz a találkozó, stb. Két napos kirándulásnál azt sem írta még az ofő, hogy hol fognak megszállni, milyen busszal mennek, csak hogy mennyi pénzt küldjünk be. Mikor szóvá tettem, még én voltam az akadékoskodó. Számomra alap, hogy pl buszos cég nevét, telefonszámát, szállás címét, elérhetőségét, a saját telefonszámom, étkezéseket, programokat részletesen leírom, ez kB. 3 oldal szokott lenni kétnapos kirándulásnál. Fontos, hogy a szülő tájékoztatva legyen és biztonságban tudja a gyerekét. Sajnos sok kolléga szerintem lustaságból nem veszi komolyan a szülők tájékoztatását és a kapcsolattartást.
2022. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
44%

13-as, félig hasznost nyomtam a válaszodra, mert az elejével tökéletesen egyetértek (és hasznosnak tartom).

Viszont ezzel nem:


"Számomra alap, hogy pl buszos cég nevét, telefonszámát, szállás címét, elérhetőségét, a saját telefonszámom, étkezéseket, programokat részletesen leírom, ez kB. 3 oldal szokott lenni kétnapos kirándulásnál."


A buszos cég nevét, tel.számát, a szállás címét és elérhetőségét minek tudni? Az ofő ill. kísérő tanár tel.száma valóban jogos, de ezt a kirándulástól függetlenül is jó tudni. Nálunk tanév elején elmondta az ofő.

Étkezésekről se értem, miért kéne tudnom. Annyi, hogy ha a gyerekemnek van ételallergiája, akkor arról tudjon az ofő, akkor legyen esetleg egyeztetve, hogy erre gondolt-e rendelésnél vagy inkább mi készítsünk valamit neki.

Programokat se gondolom, hogy előre tudnom kéne. Azt majd elmeséli a gyerekem utólag. Ha nem tetszik valami belőle, akkor mi van? A kedvemért úgyse változtatnak rajta. És megbízom annyira az ofőben, hogy nem kocsmába vagy kuplerájba viszi őket.

2022. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
31%

14-es vagyok, kicsit kiegészítem, nehogy félreértsétek.


Nyilván nem baj, ha mindezeket közli az ofő, csupán arról van szó, hogy én szülőként csöppet se várom el tőle.

2022. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
13as! Én örülnék ha ilyen osztályfőnöke lenne a gyermekemnek mint te :) Sajnos nem sikerült kifognom
2022. jan. 23. 19:58
 17/20 A kérdező kommentje:
15 ös Én se várok el azért annyi mindent Aért jó lenne ha nem csak messengeren tájékoztatná a gyereket hanem pl szóban vagy írásban és legalább annyit hogy hová és hány órára kell mennie, ezek alapinformációk
2022. jan. 23. 20:01
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
13 voltam, buszos céget azért közlöm, hogy tudják, milyen cégre bízzák a gyereket, szállást, ha esetleg gond van és a gyerekért kell menni, étkezés, hogy hányszor kapnak rendes kaját, mennyit kell csomagolni, ételallergiát, allergiaadatokat bekérem, program meg inkább a gyerekeknek fontos, de ha már úgyis rendelkezésre áll, elküldöd a szülőknek is, volt, hogy kaptam hasznos tanácsokat a szülőktől, meg egy olyan szállástippet is, ahová azóta évek óta visszájár az egész suli. A bevált buszos cégünket is szülő ajánlotta. Nekem bevált a jó kapcsolat és kommunikáció a szülőkkel. Sajnálom, hogy sok kolléga ezt tehenek érzi, mégha fut is az ember egy-két felesleges kört, később hasznos, ha a szülők érzik, hogy fontosak, tájékoztatva vannak. Milyen alapon várjak el megértést, együttműködést, ha menekülök előlük, mint ördög a tömjénfüsttől. Meg a szülők amúgy is ki vannak zárva a kamaszok életéből sok esetben, legalább az iskolai életükbe hadd kapjanak a segítségemre egy kis bepillantást.
2022. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
*segítségemmel
2022. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ekkora baromságot hogy sikerült leírni? 18 éves korig a szülő a felelős, és őt tájékoztatni kell őt.

A Messenger meg nem hivatalos felület.

2022. jan. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!