Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Érdemes magánsuliba átvinni a...

Érdemes magánsuliba átvinni a gyereket, ha feszült és boldogtalan a mostani sulijában? Számít a pénz? Fognak rá jobban figyelni, ha jelenleg nem látok már más kiutat?

Figyelt kérdés
2022. febr. 8. 08:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért elég sok mindentől függ. Miért boldogtalan a mostani suliban? Mennyire terheli meg anyagilag a fizetős suli a családot? A tandíj mellett a többi kiadást (kirándulások) is finanszírozni tudjátok?
2022. febr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Mi megtettük. De körbe jártunk előtte nagoyn sok iskolát, mire váltottunk, mert magán és magán között is nagy különbségek vannak. Van, ahol annyiban merült ki a magán, hogy 15-en voltak egy osztályban és nem 30-an. És ennyi. Most a BPS-be jár és életünk legjobb döntése volt ez a váltás, minden egyes forintot megért! Csak ajánlani tudjuk! Túlzás nélkül mondom, hogy a gyerekünk jövőjét mentette meg az iskola.
2022. febr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Másik, nem magansuli miért nem jön szóba?
2022. febr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok.


Vidékiek vagyunk, de megnéztem ezt a BPS-t, jó nektek.

Konkrétan egy magánsulit néztem, ami közel van hozzánk - ez nekünk fontos az időbeosztásunk és többi gyerekünk reggele miatt. És igen, nekem jónak tűnt a kis létszám, meg a tagozat (angol).


Gyermekem jó tanuló, de mostani iskolája gondjai, rettenetes feszültségei, tanítója (szerintem) kiégésének komoly jelei miatt ő maga is rettenetesen feszült, emiatt a figyelme elkezdett akadozni, próbálja felhívni magára a figyelmet, ez magatartási gondokban merül ki (bohóckodás), amiért beírásokat kap. Tanítóval való kommunikációm már kicsit megakadt, kezdem feladni. Agresszívan, támadólag válaszolgat, kérdéseimre nem válaszol. Gyermeket amúgy pszichológushoz vittem, az ő iránymutatása alapján próbálom enyhíteni benne a feszt és visszaterelgetni, de pl. ma reggel is felkelt és azt sírta: nem megyek suliba, engem ott megölnek! Minden reggel feszül, hogy menni kell, és minden délután kiborulva jön el.


Tudom, ez a pénzes felvetés ronda dolog, de már kb bármit megtennék, hogy változzanak a dolgok. Ha kell, fizetek, hogy megértőbbek és rendesebbek legyenek vele. S hátha egy ilyen kisebb suliban más a pedagógusok megbecsültsége, fizetése - s ettől talán nem vetítenek ki a gyerekekre feszültségeket. De ez csak egy gondolat, fogalmam sincs, azért tettem fel a kérdést.

Anyagilag belefér, igen. Nem vagyunk dúsgazdagok, de kicsengetjük, most ő a legfontosabb.

2022. febr. 8. 09:11
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem tanítótól, osztályközösségtől nagyban függ, nem attól, hogy fizetős. Nem mindegy, milyen értékrendű családok gyerekei járnak oda, a bohóckodás, klikkesedés, kütyümutogatás a divat az osztályban, vagy a tanár empatikus, beleáll ezekbe és példát mutat, hogy a gyerekeknél a szorgalom legyen az érték, de mégse legyen egy versenyistálló (engem gyerekként ez utóbbi tett tönkre). Mi ilyet kerestünk ismerősi, baráti ajánlások alapján és mind az általánossal, mind a gimivel (több gyerekünk van) eddig elégedettek vagyunk, nagyon jó közösségekbe kerültek. De persze más az is, ha a gyerekednek plusz figyelem kell, mert mondjuk SNIs, akkor eszerint kell keresni. Kiskamaszokkal viszont így is úgyis nehéz tud lenni... Kicsit olyan, mint a dackorszak :)
2022. febr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
Igazad van kérdező. A gyerek a legfontosabb! Vigyétek át mielőbb akkor, mert amiket írsz, ő már nagyon nem akar ide járni.
2022. febr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%

És ha átviszed magániskolába, és ott is gondok lesznek, hova tovább?


Mármint ne érts félre, de sok oka lehet annak, ha egy gyerek nem érzi jól magát valahol, és nem biztos, hogy ezen az iskolaváltás segít.


Mi a konkrét baj?


Csúfolják? Nem ötös, pedig elvárjátok? Vagy mi?

2022. febr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

fentebb írtam, miért nem érzi jól magát.

Igen, csúfolják is. Tanító is csúnyán beszél (a többiekkel is).

Tanulmányi gondja nincsen, nagyon jó tanuló, eszes.


Nem tudom, hogyan tovább. Egyelőre el vagyok keseredve, próbálok gondolkodni. Kapkodni nem fogunk.

2022. febr. 8. 09:38
 9/19 anonim ***** válasza:
28%

Miért csúfolják?


Kövér? Béna a neve? Mert jól tanul?


Miből gondolod, hogy a másik iskolában nem fogják csúfolni?

2022. febr. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk sem a többi gyerekkel, hanem a tanítókkal volt a gond.

Túlterheltek, motiválatlanok, kifejezetten bunkók voltak a gyerekemmel.

Velünk szülőkkel nem tudták megbeszélni, és mivel látom, hogy milyen változás volt a váltás a gyermekünknek, most már biztosan tudom, hogy ők voltak azok, akik ezt váltották ki belőle. A mostani tanítója nyugodt, higgadt, határozott, de végtelenül kedves. A gyermekünk pedig erre reagálva szintén lenyugodott. Már nem akarja felhívni magára a figyelmet, mert megkapja, amire szüksége van (a kisebb csoportlétszám miatt jut rá minőségi idő), reggel nem sír, este tud aludni, nem rágja a körmét, nincsenek nyugtalan, zaklatott éjszakák (nálunk ezek is a tünetei voltak), és persze egyetlen panasz sincs rá a suliban sem, hiszen bent is kedves és nyugodt gyerek lett, nem fél iskolába menni, megszerette. Lehetett volna csöbörből-vödörbe effektus és lehetett volna itt is rossz, de én azt gondolom, hogy akkor mentünk volna tovább. Az, hogy lehet, hogy máshol is rossz, nem lehet indok arra, hogy bent ragadjunk egy szituációban, ami nyilvánvalóan nem megfelelő. Ahogy munkahelyen sem maradunk, ha rosszul érezzük magunkat, vagy párkapcsolatban sem, ha nem vagyunk benne boldogok. Csak azért, mert melós váltani, vagy mert lehet, hogy a következő sem lesz az igazi, nem szabad ott maradni, ahol egyértelműen rossz. A gyerek be fog törni, ő lesz a "rossz tanuló, rossz gyerek", megoldják a tanítók és a gyerek is megszokja a címkét. De tényleg ezt akarjuk? Ez itt a kérdés.

2022. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!