Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szolfézs, otthoni tanulásra...

Szolfézs, otthoni tanulásra keresek könyvet 4. osztályos gyermeknek hobbiból. Ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Eddig teljesen hidegen hagyta a zene, hiába próbáltam beiratni ide-oda. Most jött el nála az a pont, hogy tanulna zenét, hangszeren játszani. A tanfolyamokra már nem tudom beriatni, csak szeptembertől, addig keresnék neki olyan könyvet, amiből az ő gyereknyelvén megtudná érteni a szolfézs alapokat.


Köszönöm szépen



2022. febr. 12. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tuodm, lehet-e még kapni, de Dobszay-t vegyél! Már 40 éve is ebből tanultunk, Kodály módszer, tökéletes!


[link]

2022. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Hát hozzáértő nélkül én nem kezdeném el. Miért nem iratod be egy magán zenesuliba?
2022. febr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem fogadják már, évközis, majd szeptemberben. Magántanárt meg itt a környéken nem találtam, de nem is gond, egyenlőre elég, ha nézegeti a könyvet. Köszönöm az elsős tippet. Természetesen nem óhajtom a tanár tanítását átvenni, csupán ragaszkodom ahhoz, hogy legyen ismerete a szolfézsról.
2022. febr. 12. 13:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként fiam is negyedikes, most kezdi a szolfézst a héten, az állami suliba, becsatlakozik a csoportba. De ő mondjuk már 2,5 éve dobol és 1 éve zongorázik. De most már be merem iratni szolfézsra is.
2022. febr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nem tudom mennyire ért a zenéhez de ha még a zenei abc-t se tudja várjátok meg a Szeptembert és akkor kezdjen el szolfézsra járni.( nem biztos hogy állami iskolába el tudja kezdeni a szolfézst ötödikben)
2022. febr. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
áááá, nem tudom :( végreee szeretne zenét tanulni és most tartsam vissza szeptemberig. Attól félek, elveszti az érdeklődését. Nem szeretnék nagy zenei karriert, de ha legalább kis ideig tanulna, annak örülnék. És most pont aktuális erre a kedve. Sokat nem veszítek vele, veszek egy szolfézs könyvet, egy szintetizátort és ott a youtube. Aztán szeptemberben meglátjuk. Jobb ötletem nincsen.
2022. febr. 14. 13:12
 7/10 anonim válasza:
Akkor tk-ból a margaréta köteteket ajánlom:)
2022. febr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2022. febr. 18. 12:15
 9/10 anonim válasza:

Én is a Margarétát ajánlom, az egyik legjobb, van belőle könyv és munkafüzet is.

Ha szeretnéd, írj privátban, és küldök még anyagot neked, szolfézst és zongorát tanítok alapfokon :)

Mondjuk én év közben is fel szoktam venni gyerekeket, pont emiatt, hogy ha akkor jön meg a lelkesedés, akkor ne kelljen várnia, max nem adminisztrálom le, csak a következő évtől.

2022. márc. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hosszúhajú ***** válasza:
mi újság a gyerkőccel? bejött neki? :)
2022. szept. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!