Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ezt így lehetséges első...

Ezt így lehetséges első osztályban?

Figyelt kérdés
Kisfiam első osztályos első félévben 4-es volt, pár napja a tanárnő közölte velem évet kell ismételni ha nem szedi össze magát és nem lesz figyelmesebben órákon, folyamatosan tanul, fáradt sok az amit vesznek már én is bele sokkaltam nem csak a gyerek,de tudja amit kell akkor miért kellene újra járnia az elsőt én ezt nem értem
2022. febr. 14. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Igen, lehet. Ha úgy látja a tanár is, meg te is mint szülő, hogy túl nagy teher a gyerekednek az első osztály, akkor igen, érdemes évet ismételni. Mindenképp beszéljétek át ezt a lehetőséget a tanítóval. Az égvilágon semmit nem veszít vele a gyerek, ha kétszer is megtanítják neki az alapokat. Az én fiamról hatalmas nyomás került le, amikor elmondtam neki, hogy meg fogja ismételni az első osztályt. Mondtam neki, hogy nyugodjon meg, minden rendben van, amit sikerül megtanulni most, azt megtanulja most, a többit megtanulja jövőre. Jár egy külön pedagógus azokhoz a gyerekekhez, akik évet fognak ismételni, plusz én is hordom fejlesztésre a gyereket.

Te is írod, hogy bár meg tudja csinálni a gyerek, amit kell, pszichésen sok neki is, neked is.

2022. febr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De az én fiam nem jár fejlesztésre eddig szépen tanult talán inkább dacc korszaka volt vagy meg fáradt sajnos van ilyen is de én nem fogom vele újra tanulni az első osztályt hisz már tud mindent!
2022. febr. 14. 20:04
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem minden gyerek ugyanolyan érett első osztályos korban. Emiatt volt az, hogy sokunkat gyerekként visszatartottak egy osztályt vagy az elsőt volt aki kétszer járta. Ezzel senki semmit nem veszített. Ha nehézségei vannak már első osztályban, akkor nem kell erőltetni. Több ok is lehet. Lehet, hogy nem elég érett hozzá. Lehet, hogy nem a neki tökéletes tanárt találta meg. Viszont lehet az is, hogy fejlesztésre kéne csak járnia. Ha most erőlteted, hogy menjen másodikba, akkor lehet, hogy akkora trauma lesz neki, hogy ,,ő a legrosszabb tanuló”, hogy egy életre megutálja a tanulást. Saját tapasztalat, hogy az a gyerek, akinek elsőben és másodikban már nagy gondjai vannak a tanulással és nem az ő érdekeit nézik, nem segítik, az utána egész életében szenvedni fog az iskolában. Hagyd, hogy kicsit gyerek lehessen.

Ha túl fáradt, akkor pedig főleg. Lehet nem elég fejlett még hozzá. Ez viszont nem baj. Csak az ő érdekeit nézd és így nem lesz gond 😊

2022. febr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Igen, ez az első sokk, amikor szembesülsz vele, hogy valami nem stimmel a gyerekeddel. Ezt mindannyian átéljük, akik hasonló helyzetbe kerülünk. Mintha arccal csapódnál a betonba. Bénító. Aztán tagadsz, hiszen a te gyerekeddel minden oké, csak... aztán jön a depresszió időszaka. Ekkor már belátod, hogy valami tényleg nincs rendben a gyerekkel és a világ legpocsékabb anyjának érzed magad. Pár napja szólt a tanár, még nagyon friss a dolog. Aztán szép lassan megnyugszol és megtalálod azokat az embereket, akik segíteni tudnak nektek.

Érdemes lehet pl.pedagógiai szakszolgálatnál szakvéleményt kérni a gyerekről, javsolják-e az évismétlést. Kérj fogadó órát a tanítótól, ahol átbeszélitek, pontosan milyen téren vár fejlődést a gyerektől.

Nálunk egyébként figyelemzavar a diagnózis. Kedves, aranyos, udvarias, érdeklődő kisfiú. Mindent meg tud csinálni, csak óriási erőfeszítésbe telik neki huzamosabb ideig egy dologra koncentrálni. És innen meg is van a baj. Lemarad órán, elveszti a fonalat és az érdeklődést is.

2022. febr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Ez a téma rendszeresen újra és újra ki van írva. Az a gyerek már lassan felső tagozatos lesz. :-)))

Azaz csak lenne, mert ismét azt kell mondanom, hogy egy ócska troll szórakozik velünk.


"Kisfiam első osztályos első félévben 4-es volt"


Első osztályban nincs is osztályzás, úgyhogy itt rövidre is zártuk a kamukérdést.

2022. febr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok neki amit vesznek elsőben, és folyamatosan tanulnia kell, akkor még nem érett meg az iskolára. Inkább most ismételjen, mint kínkeservesen bukdácsoljon tovább.
2022. febr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most elsős a gyerekem, szerintem rendkívül keveset vesznek elsőben, kb 4-5 óra munka alatt megvan a heti tananyag minden tárgyból. Eddig heti egy szám volt és két betű a haladás, ékezetes betűknél volt, amikor i-í is ment, így egy héten hármat vettek.


9 könyvük volt, de mi még rágyakorlunk másik füzetben, táblán, játékban, illetve lapon is, hogy biztos legyen a tudása. Így is rendkívül kevésnek tartom, még nem vették végig az összes betűt sem, még azt is be kellene gyakorolni, illetve ott vannak a nagybetűk is, nem tudom mit fognak velük kezdeni ebben a félévben, még több, mint a fele hátra van annak, amit tudniuk kéne.. Olvasás meg megy magától, azzal is lassan haladnak.


Ti hol tartotok, hogy soknak érzed? Nálunk most az sz betűt veszik, most fejezték be az első tankönyvet matekból.


Ha tudja a dolgokat, én nem engedném ismételni, csak mert könnyen fárad. Valami energiát adó vitamint adnék, mondjuk supradynt.

2022. febr. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7. Mi matekból 10nèl tartunk számolunk ki vonunk hozzá adunk stb... 5 számot 1 héten vettünk

Magyarból 2 betűs szavakat írunk tollba mondást is ami hibátlan neki

Olvasás Gy betű!

Mink is mindennap tanulunk és mellete sportol is ezért nem is értem ha tud mindent miért épp az én fiamat fenyegeti osztaly ismetlessel

2022. febr. 15. 10:29
 9/11 anonim ***** válasza:

2 betűs szavakat? Mi 4-5 betűsöket. Milyen könyvből tanultok? Azokat mind kihagyjátok, ami a könyvben van?


A 10eshez tartozó műveletek meg szöveges feladatok vannak a mi tankönyveink végén matekból. Lehet csak rosszul osztja el a tanár a feladataitokat, azt az "5 számot 1 héten vettünk" azt jelenti, hogy az ötös számot vettétek első héten, vagy hogy egy hét alatt 5 számot vettetek, vagy nem is tudom..


Szerintem kifejezetten lassan haladtok írásból, matek kicsit lassú, olvasás kicsit lassú.


Gondolom azért itt tartotok, mert vannak, akiknek nehezebben megy a dolog, több ideig tart, amíg elsajátítják az ismereteket, ezért ideges a tanár, a te fiad a lassabban tanulók közé tartozhat, rajta akarja levezetni, hogy csak itt tartotok. Én többet és picikét előre tanulnék a gyerekemmel, hogy tudja, mit fognak venni következő órán, és beszélnék vele, hogy jelentkezzen sokat. Nem kell sokat, csak hogy ne órán találkozzon az új anyaggal, előtte lévő nap lapozzátok át a dolgokat, és jelentkezzen. Szeretik a tanárok, ha aktívak a gyerekek órán.


Gondolom pikkel rátok, csak szimpátiával lehet eltüntetni ezt.

2022. febr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen iskolába jár? Elsőben még nincs számszerű értékelés, nincs 4-es. Szöveges értékelést kapnak.

Az elsős évismétlést a szülő kezdeményezi, a tanító max javasolja.


Lehet, hogy nem látja még iskolaérettnek, nem jó a feladattudata, feladattartása. Ha elfárad az elsős anyagtól, nem győzi, valóban jobb maradni, mert másodikban csak kudarcok fogják érni. A tempó nem lassul.

2022. febr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!