Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolás gyereket...

Általános iskolás gyereket nevelő szülők, nektek mennyire van képben a gyereketek a közéleti témákkal?

Figyelt kérdés

Pl.


Gyermekvédelmi népszavazás

Orosz-ukrán háború

Pedagógussztrájk



2022. márc. 1. 16:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

A fiam ötödikes (12), a lányom negyedikes (10)

Gyermekvédelmi népszavazás: Erről nem beszélgetünk itthon, mert nem érdekel. Ők sem emlegetik.

Orosz-ukrán háború: Ez nagyon érdekli őket, főleg a fiamat. Állandóan ezzel kapcsolatos videókat néz, minden álhírt bevesz, van mit helyre rakni utána. A kislányt kevésbé izgatja, de mivel beszélgetünk róla, tudja.

Pedagógussztrájk: Ez nem igazán érdekli őket, az ő sulijuk nem sztájkol (erősen párthű az igazgatónő).

Bár nem kérdezted, de markáns véleményünk van a politikáról, amivel ők is tisztában vannak.

2022. márc. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem Magyarorszàgon èlünk, 7 èves magàntanulò gyerekem van. A hàborùròl beszèltünk, küldünk segèlycsomagot is. A màsik kèt tèma nem èrint minket, az Magyarorszàg belügye, arròl nem beszèltünk.
2022. márc. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én egészen ledöbbentem, hogy a 9 éves fiam úgy jött haza, hogy a "mocskos b*zik" gonoszok és ki kell irtani őket, erre van a népszavazás... Elvileg egy osztálytársa mondta neki, előtte mi sem beszélgettünk erről a témáról, de ez most sokkolt rendesen.


Most a háborús fake híreket is hozza haza rendesen az iskolából, minden harmadik kérdése az atomháborúval kapcsolatos...


A tanársztrájkot nálunk a gyermek elintézni annyival, hogy de jó, addig is nem kell tanulni.

2022. márc. 1. 18:23
 4/16 anonim ***** válasza:
17%
6 és 8 évesek, eléggé képben vannak
2022. márc. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Első vagyok. Most megkérdeztem a fiamat.:)

A gyermekvédelmi népszavazásról fogalma sincs.

A pedagógussztrájkról inkább idézem:

"Az, hogy a tanárok első két órában nem tanítanak."

"És azt tudod, miért?"

"Hogy arra az izére szavazzanak... A Márki-Zay Péterre."

Szóval nem mondhatnám, hogy különösebben képben lenne.

2022. márc. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

8.-os, 14 éves a fiam, ő eléggé képben van, reggelente úton az iskolába (vonattal jár, van rá 20 perce) mindig végigolvassa a híreket.

Vannak dolgok, amik már kimondottan érintik is, pl neki van Ukrajnában elő gamer barátja, miatta is követi az eseményeket, vagy pl a netes adatvedelemmel és informatikával kapcsolatos szabalyozasok változásait nálam sokkal jobban ismeri, EU-s, amerikai és egyéb szintereken is, sok forrásból tájékozódik.

Közéleti eseményekről amúgy is szoktunk itthon beszélgetni, ezekbe ő is be szokott kapcsolódni.

2022. márc. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Ja, a tobbi:

Pedagógus sztrájk. Képben van vele nagyjából, de mivel az iskolájában elég pocsék tanárok vannak, mondta, hogy velük azért nem könnyű szolidárisnak lenni.


Népszavazás, LMBTQ törvény: ez nem foglalkoztatja annyira, nagyjából tudja, miről van szó, ő elintezi annyival, hogy ebbe az államnak nem kellene beleszólnia.

2022. márc. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Mi nem nagyon beszélünk ilyesmiről, de az iskolában hallják, és félnek az oroszoktól. Aztán mi elmondtuk itthon, hogy mi hogy látjuk, de szemmel láthatóan nem hisznek nekünk.
2022. márc. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"mivel az iskolájában elég pocsék tanárok vannak, mondta, hogy velük azért nem könnyű szolidárisnak lenni"


Pont ezért kéne vonzóvá tenni a tanári pályát, hogy lehessen válogatni a tanárok között. Amíg egy mekis krumplisütögető jobban keres, addig a jobb képességű tanárok elhagyják a pályát, mert háromszor ennyi a kezdőfizetés egy multinál. Félek, hogy az én gyerekeimet (9 és 2 évesek) ki tanítja néhány év múlva, ha ez így folytatódik...

2022. márc. 2. 10:06
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig 1. vagyok. Közben a lányomat is megkérdeztem:

Gyermekvédelmi népszavazás: ő sem hallott róla. Pedige gy időben nagyon érdekelte az LMBTQ-téma.

Orosz-ukrán háború: "Volt a Hősök terén valami gyűlés, és beszélt ott a Márki-Zay Péter" (Látom, sikerült a lényeget megragadni.)

Pedagógussztrájk: "Ez tudom, mi! Ági néni is sztrájkol! Szerintem nem fideszes."

Hmm...

2022. márc. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!