Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolás gyereket...

Általános iskolás gyereket nevelő szülők, nektek mennyire van képben a gyereketek a közéleti témákkal?

Figyelt kérdés

Pl.


Gyermekvédelmi népszavazás

Orosz-ukrán háború

Pedagógussztrájk



2022. márc. 1. 16:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%

Mondja a fiam, hogy a gyerekek bent az iskolában mondják, hogy mekkora hülye a Márki-Zay, csak Orbán Viktor a király. Ő meg azt mondta, hülyék vagytok, Orbán lop. Na, kb. ennyit hallanak otthon, ennyit tudnak. Mi most leültünk vele, és elmondtuk neki, hogy az iskolában ne politizáljon, mert ezek szubjektív vélemények, amelyek a szülőktől származnak, és nekik még nem lehet erről önálló véleményük. Lehet, hogy mi is rosszul látjuk.

Az orosz-ukrán háborúval kapcsolatban is egymást ijesztgetik.

2022. márc. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

11 éves.

A gyermekvédelmi népszavazásról itthon nem beszélünk, mert még ennyit sem ér, nettó fszság az egész. Tudja, hogy előfordul, hogy egy fiú fiút szeret, vagy hogy egy lány érezheti azt, hogy fiú szeretne lenni. ő is akart t-rex lenni, közel 3 hónapon át. Most mégis normális(nak tűnik).


Háborút átbeszéljük minden nap.

A sztrájkban pedig abszolút szolidaritunk. Mondjuk kockásat nem húz, de lehet, 16-án majd igen, ha lesz mégis suli.

2022. márc. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül mi csak a háborúról beszéltünk itthon, a másik két témáról nem tudom hallott-e. Mondjuk a pedagógussztrájkról lehet h hallott fél füllel, a gyermekvédelmi népszavazásról kétlem. Utóbbi nem olyan, amivel nekik kellene foglalkozniuk.

A háborúval kapcsolatban én már előre mondtam nekik h valószínű Oroszo. meg fogja támadni Ukrajnát, ami szomszédos ország, aztán azt is mondtam h megtámadta, de nem beszélünk erről minden nap. Mondtam h Mo-ot területileg nem érintik a harcok stb. A suliban úgyis egymás között terjesztik a hülyeséget, erről mindenképp muszáj beszélni velük. 7 és 10 évesek egyébként.

2022. márc. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

13 éves lány : gyermekvedelmi szavazásrol nem beszélünk, nem érint, de még csak a közelünkben sem érint senkit, plusz egy óriási faxsag.


Háború téma, képben van teljesen. Pedagógussztrajkkal kapcsolatban is teljesen felvilágosult.

2022. márc. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%

A fiam hetedikes, de mivel van egy gimnazista bátyja, ezért szinte mindent tud.


Sokszor én kapom a gyerekeimtől z infót, én kevésbé követem a híreket, de ma pl. azzal állt elém a "kicsi", hogy mit szólok ahhoz, hogy listázzák a meleg diákok mellett kiálló tanárokat? Azt sem tudtam miről beszél, ő mutatta meg a cikket:


[link]

2022. márc. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
37%
Lányom 13, nyolcadikos. Jó osztályba jár, intelligens lány. Szóval ő és az osztálytársai is képben vannak a közeleti dolgokkal.
2022. márc. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!